| Anonimulantisocial17 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor de la sate se barfesc mai ales intre neamuri

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Omul are fire comunicativa si discuta orice, cand are ocazia.
Un om izolat, care nu are cu cine comunica, poate suferi probleme psihice grave.

Bula
| Bula a răspuns:

La tara se foloseste mai putin barfa internationala prin telefon si internet.
La gospodarii este de lucru, nu gluma, doar la sfarsit de zi/saptamana au timp oamenii de barfe.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca sunt neamuri proaste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de educație în general duce la bârfe din astea

| dullcat a răspuns:

Asa percep ei socializarea.

| Hyperion7 a răspuns:

Astea sunt efectele comunismului

| ReddY25 a răspuns:

Pentru că la țară veștile circulă mult mai repede decât cu tot într-un alt loc

| carevaescu a răspuns:

La bază stă nevoia de comunicare și socializare. Expresia acestei nevoi prin bârfă e o chichiță culturală.

| iulia0514 a răspuns:

Toată lumea bârfește indiferent ca sunt de la țară s-au nu doar ca la țară find o comunitate mai restrânsă se observa mai repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată lumea bârfește astăzi foarte mult, oamenii în general nu se mai suporta pentru ca banul a devenit puterea suprema, în general la sat se cunosc mai mulți oameni între ei!

| Miruna333 a răspuns:

Lipsa de ocupatie. Nu prea au ce spune despre ei, viata lor fiind plictisitoare, asa ca ii barfesc pe altii

| Xox0 a răspuns:

1. Mult timp liber
2.Nu se intampla multe pe acolo, se cunosc intre ei toti si incep sa se intrebe ce mai face X, Y
3. Generatia batrana nu e obisnuita cu tehnologia, ci cu socializarea in persoana.
4. Bonding

| Celdrept a răspuns:

Peste tot sunt barfitori, așa suntem noi primitivi de la începutul lumii și tot așa vom rămâne indiferent cat de mult "evoluam"