| PustiCool a întrebat:

De ce? oamenii sunt :mai apreciati, mai iubiti, dupa ce nu mai sunt si se sting din viata?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru ca noi nu stim sa apreciem persoana de langa noi decat atunci cand este prea tarziu si numai putem face nimic in aceasta privintasad.
Pot spune ca in urma pierderii unei persoane dragi mie am invatat un lucru foarte important si anume sa apreciez fiecare minut petrecut alaturi de cineva si sa apreciez pentru ca poate maine nu va mai fi.
Asa ca ar trebui sa apreciem persoanele cand timp inca sunt langa noi.Sa le iubim si sa profitam de fiecare clipa petrecuta alaturi de noi pentru ca intr-o zi vom regreta nu mai sunt langa noi si le vom simti lipsa.

9 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Pentru ca cei care nu mai sunt nu mai supara pe nimeni.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru ca nu stim sa apreciem ceva sau pe cineva decat dupa ce nu mai avem acel ceva sau este prea tarziu!

| mona a răspuns:

Pentru ca asa a fost de cand e lumea, adevarata valoare a omului o descoperim atunci cand nu mai este in viata

| Broadband a răspuns:

De ce? pai iti dai seama ca nu-i mai revezi niciodata si cred ca asta ar fi solutia. cand sunt in viata nu realizezi si nu-ti dai seama cat de importante sunt persoanele de langa tine decat atunci cand e prea tarziu. chiar ma intrebam si eu odata ..bine ca ai pus intrebarea

| LolaLollita a răspuns:

Deoarece abia dupa ce ei au plecat de tot din viata noastra, le simtim cu adevarat lipsa si vedem cum e fara ei.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Deoarece multi invata a aprecia doar dupa ce pierd.

| lolium a răspuns:

Eu nu le gasesc oamenilor nicio scuza pentru asta. daca iubesti, o arati cand inca nu e prea tarziu. cand esti pe moarte sau deja dus lacrimile si parerea de rau nu mai au nicio valoare.

| KnowEverything a răspuns:

Nu se apreciaza indeajuns, asa cum a zis si kr5. Poti sa ii dai funda laughing

| Kr5 a răspuns:

Pentru ca noi oameni apreciem ceva atunci cand nu il mai avem atata timp cat ai ceva langa tine nu iti dai seama cat de folositor era cand nu il mai ai iti dai seama cat de folositor era si nu ai apreciat asa si cu treaba asta nu ii iubim pe cei de langa noi decat cand ii pierdem de acea trebuie sa ne iubim parinti rudele prieteni atata timp cat sunt cu noi pentru ca atunci cand nu vor mai fi o sa plangem si o sa regretam