| anonim_4396 a întrebat:

De ce se intampla sa ma atasez numai de persoane gresite?
La modul totul este bine la inceput apoi totul merge intr-o continua ignoranta si nepasare.
Cum pot preveni acest lucru sau de ce ar trebui sa tin cont ca sa nu se mai repete?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Majoritatea băieților sunt niște zdrențe, mulți mânacă rahat și te ridică pe un piedestal doar din vorbe, in realitate caută doar sex și nu sunt sa faca nici măcar un drum la magazin pentru tine
Fii mai rece, testează omaneii pe care ii ți aproape
Nu te lasă convinsă de vorbe și replicii, vezi cat e dispus să facă pentru tine

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai talent sa "citesti" omul, cu acest talent te nasti il mostenesti, putini au acest dar de a "citi" o persoana adica de a isi da seama de caracterul lui/ei inca de la prima intalnire, majoritatea i au țeapă si se bazeaza pe ideea ca lucrurile se vor schimba intre timp, gresit nu se va schimba nimic, tu esti fată? Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata, ca vei suferii din nou.

| wildthing a răspuns:

Sa nu mai fii eventual superficiala atunci cand iti alegi un potential partener, sa nu-l alegi pentru motive gresite. Dau un exemplu la intamplare, nu spun ca ar fi cazul tau. Multor femei le plac smecherii, bagabontii, iar cand acestia incep sa puna in practica bagabonteala si in relatia cu ele, incep sa se vaite.winking

| zilog a răspuns:

Daca nu ii analizezi inainte
ia incerca si tu să te uiti daca au o afacere ceva din care ei personal isi castiga propria lor exeistenta
sau sunt milogi la parintii si bunicii lor
cauta si tu un barbat adevarat
care are un job care te vrea pe tine sa ii cari geanta de scule sa ii faci pe secretara si pe soferita in n dreapta
si sa il teleportezi de la client la client prin toata România si prin toata tara
si pana la urmă
dacă imbini utilul cu plăcutul
omul acesta care face ceva cu mâna lui te va duce si la mare si la munte
si zilnic vei ajunge când la mare când la munte
in tot felul de locuri unde nici nu ai visat
pentru că pe mine mă cheamă oameni de peste tot din toaă românia
asa că după ce fac câte o lucrare imi permit să mai stau cu tine o zi intr-o locatie frumoasa la o piscină la un hotel
sau să mergem la pârtie de ski sau la o salină sau să vizităm o peșțeră sau să ieșim la un restaurant după ce lucrarea este gata
că un om care câștigă in fiecare zi din muncă cinestită
are cum să îti ofere zilnic ceva frumos

| dinaprilie a răspuns:

What? Ce? Cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu esti compatibila cu oamenii, cum sunt eu. Mi-am dat seama ca e mai bine singur.

| Cheo0S a răspuns:

Exact intrebarea asta mi-o pun si eu.
Probabil ar trebui sa fi Mai atenta si la cei de care nu "te atasezi" de ei.