| mgtow a întrebat:

De ce se zice ca iesirile cu prietenii inseamna sanse mari de a gasi prietena? Unii zic ca nu au gasit deloc si nu au rezolvat nimic. Doar faza cu hahaha si hihihi atrage atentia la una care se va simti atrasa de cineva specific sau varianta ca afla mai multe despre el prin ceea ce zice?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mergi in desert, si nu te mira ca nu ai un loc de scaldat. Retrage-te din punct de vedere social si ai sanse reale sa ramii singur toata viata. Iesi cu prietenii, si nu stii cand si cum o poti cunoaste chiar si pe cea care iti va fi consoarta pe tot parcursul vietii. Suntem oameni, fiinte sociale, si in momentul cand avem posibilitatea de a o face, stabilim legaturi cu cei de linga noi. SI asa ne facem si prietena.

regis
| regis a răspuns:

Ideea e ca iesind_, cu prieteni, cu colegi sau fara, șansele sunt mai mari decât atunci cant te închizi in casa.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pentru unii e greu sa intelega termenul de atractie, mai ales sa mai puna si in practica.
Daca iesi cu prietenii e posibil sa cunosti si persoane noi printre care si fete.
Dar totul depinde numai si numai de tine.
Daca ai conceptii sociale eronate si te ghidezi dupa ele, e posibil sa nu ai sanse prea mari.
Nu e nevoie neaparat sa iesi cu prietenii.
In drum spre scoala/job poti sa abordezi singur o fata care iti place.

| Emma30555 a răspuns:

Ai mai multa incredere sa te cuplezi cu cineva din anturaj decat daca nu cunosti persoana.