| iFeelinfiniteLove a întrebat:

DE CE unii oameni se poartă cu indiferenţă atunci cand le pasă cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Anabellasos a răspuns:

Pentru ca au sentimente si nu vor sa sufere.

Pentru ca vor sa le pese, iar atunci cand ajung la acel stadiu le e teama si bat in retragere...

10 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Pentru ca se simt in dificultate si nu stiu cum sa reactioneze

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Întrucât evită să arate că le pasă şi că pun preţ pe persoanele din jurul lor. De obicei se întâmplă asta întrucât nu îşi doresc să fie consideraţi slabi sau expuşi.

| AndreiGabi a răspuns:

Orgoliu,teama...depinde de situatie.

| Dina a răspuns:

Ai mare dreptate,atunci cind iti doresti ceva cu adevarat faci impresia ca nu-ti doresti acest lucru,si te starui nici sa nu pomenesti de el,ca sa nu creada lumea ca esti prea egoist sau nerabdator... sperind ca asa isi va obtine ceea ce vrea mult mai usor. Unii oameni se staruie sa dea o impresie ascunsa, sa fie mai secretori, sa para mai inchisi in sine ca sa afle ceilalti prin alta cale ceea ce ascund ei.Lumii,acesti oameni arata un aspect sigur pe sine si puternic, dar in interiorul lor au o lupta foarte dura cu ei insisi.In multe cazuri prin aceasta indiferenta nu doresc sa raneasca oameni, nu doresc sa minta...si asa isi arata ei latura de indiferenta care de fapt ascunde ca le pasa.

| FoarteLetargic a răspuns:

Caracterul omenesc e foarte complicat. Poate ca greseste. Daca e asa, o sa ii para rau mai tarziu. DAca nu o sa-si ceara scuze, atunci nu i-a pasat niciodata.

| RoXxy a răspuns:

Pt ca asa cred ei ca e mai bine.asa cred ca se rezolva toate

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Nu vor sa sufere.happy

| Andreea20000 a răspuns:

Deoarece sunt invidioasi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de ambitie, orgoliu/? ei bine asta e happy

sau mai e si altceva. atunci cand s-au saturat de acel ceva, se poarta cu indiferenta pentru ca stiu ca asa e mai bine si nu se mai poate face nimic pentru a fii situatia ok. hai sa-ti dau un exemplu concret: eu am fost cu un baiat, la care am tinut enorm. eram gata de orice pentru elhappy dar am ajuns la un punct in care nu mai suportam situatia in care eram cu el. adica nu ne mai intelegeam. si am zis stop. ma purtam cu indiferenta, cu toate ca imi pasa, dar stiu ca am facut bine ce am facut, pentru ca nu mai puteam sa lupt doar eu pentru relatia aceea. numai bine :*

| supermiky a răspuns:

Orgoliu