| feli20 a întrebat:

De ce iubirea doare? De ce doare indiferenta celuilalt? De ce e atat de greu sa mergi mai departe desi evident nu ii pasa...de ce iubim oameni nepotriviti...si unde sa gasim curajul de a merge INAINTE?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pentru ca este nedreapta si face parte din peisajul vietii noastre ale oamenilor ne place atit de mult sa credem in cineva in ceva incit atunci cind cunoastem pe cineva aproape ca il idolizam ca pe un sfant" fara macar sa stim ceva despre acea persoana! cu cit trece timpul si incepe sa iasa adevarul la iveala aproape ca ne izbim ca de un zid" Tare si foarte dureros!"Deci ce sa ti spun! fii puternica si foarte Optimista!

| Chauderitza a răspuns:

Buna.
Curajul de a merge inainte il gasim in familie,cine ne spirjina si ne ajuta. Oamenii neportiviti ii iubim,deoarece nu ne dam seama pe moment,suntem prea indragostiti,si nu ne dam seama de greselile noastre, ci altii ne vad greselile, iar noi nu ii bagam in seama.
Sper ca te-am ajutat :*. Baftaaa
:* Paa :*

| Nuvăsufăr a răspuns:

Vum spunea Shakespeare : "Durerea e otrava dragostei."

| Isabelee a răspuns:

Buna! happy
De fiecare data cand undeva exista o scanteie, va exista si o durere.
Oriunde e iubirea, poate sa fie si ura.
Iubim persoane nepotrivite pana ajungem la persoana potrivita.
Indiferenta celuilalt mereu va durea, deoarece nu poti accepta ca cineva drag sa nu te bage in seama.
CURAJUL IL POTI GASI DOAR IN TINE! nu in prietena ta, sau altcineva!

Sper ca te-am ajutat! :*

| feli20 explică (pentru Isabelee):

happy Ceau:*, iţi mulţumesc pentru răspuns şi pentru sfat. E adevărat că numai în noi găsim curajul! Însa e greu să găseşti curajul acela când primeşti lovitura tocmai de la persoana de la care te aşteptai mai puţin. Si uneori cred că sunt mai norocosi aceia care nu iubesc atât de mult pe cinevahappy. O seara faină si numai bine:*.