| zamfira a întrebat:

De la ce varsta v-ati dat copilul la cresa/gradinita?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La 3 ani.

| vali1985 a răspuns:

De la 3-4 ani.

| Remus13 a răspuns:

Pe mine m-a dat la gradinita de la 3 si la scoala m-a dat la 6 ani jumate.

| Măduuțaa a răspuns:

L-am dat la 3 ani.

| anutza6117 a răspuns:

Eu nu am copil, eu sunt copillaughing.da m-a dat de la 3 ani

| GottaLOVEpink12 a răspuns:

Pai... ar trebui dat la gradinita la 2-3-4 ani sau poate chiar mai mare va merge pentru prima data la gradi.Perioada anteriaoare a fost petrecuta familiali impreuna cu mama (de obicei 2 ani), cu tata bunici sau cu bona. Ocazional s-a jucat cu copii in parc sau in vizite.Sigur ca prima despartire de mediul familial si intrarea intr-un colectiv cu oamenii necunoscuti, adulti si copii este o trecere importanta.