| Hangover a întrebat:

Deci, azi am luat un 4 la fizica(profa e o v. a. c. a.). De ce am luat acest 4? Pt ca profa m-a intrebat ce este etalonarea termometrului, adica cum se face etalonarea unui termometru. Si eu nu am stiut, pentru ca in caiet nu era definitia ci era in carte(manual), dar eu stiam toata lectia in afara de aia(rectific...profa e o v. a. c. a.). Bun...cryingcryingcryingCum sa fac sa ii zic mamei?(ca tata stie)Caci se apropie 8 martie! Ce sa fac? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

De invatat se invata din caiet si se completeaza cu informatii din manual.E si grea tare etalonarea termomentrului, am invatat prin a 6-a si uite ca si acum, in a11-a mai tin minte.Nu are treaba profesoara ca nu ai invatat tu.E, ce-i drept, frustrant ca ai luat o nota mica din cauza faptului ca nu ai stiut un aspect din asta, dar inca sustin ca e vina ta ca nu ai invatat cum trebuie.
Cu un 4 nu te termina lumea.Imi amintesc ca si eu m-am ales cu un 3 la fizica in apropierea zilei de 8 martie prin clasa a6-a.laughingIi spui pur si simplu,nu cred ca va avea o mare surpriza,uitandu-ma la ai mei, sunt sigura ca tatal tau i-a spus deja, doar ca ea asteapta sa-i spui tu.Bafta.

4 răspunsuri:
| Special7 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti...in a 5a sau a 6a si chiar a 7a aveam probleme ca tine dar in a 8a-a 9a esti mai matur. Daca luam un 2-3-4 la orice ori nu spuneam si aflau singuri dar se obisnuiau cu ideea ori ii spuneam.Cf mama. uite, stay jos.Fi atenta, am luat un 4 azi.Ea zicea dc? eu ii explicam situatia imi tinea predik vreo 2-3 min si in30 min eram impacati

| DacaTuSpui a răspuns:

Pai explica`i mami tale de ce ai luat 4. Din moment ce tatal tau stie si nu a facut o drama din asta, inseama ca nici mama ta nu are sa se poarte urat cu tine de acum incolo. Inteleg ca se apropie 8 martie si vrei sa te porti frumos, dar e mai bine sa ii spui; o sa aprecieze mai mult decat daca o minti si ii spui ca nu ai luat nici o nota.A, da si sunt aproape sigura ca tatal tau o sa ii spuna mamei tale, doar ca ea asteapta sa ii spui tu, sa ai incredere in ea. Nu se termina lumea la o nota micahappy. Si eu am ceva probleme fizica de liceu sincer, deci daca te consoleaza cu ceva, nu esti singura care are probleme de genul asta. Sper ca te-am ajutat. Te pup:*.

| Anonim_7591 a răspuns:

Exact asa cum ai utut sa ne zici si noua spune-i adevarul, nu ai alta varianta o vei supara mai tare daca o mintiwinking

| lady_3497 a răspuns:

Hei nimeni nu e perfect oricui i se intampla sa ia o nota mica sunt sigura ca daca ii explici mamei tale cum stau lucrurile si ii faci si un cadou frumos de 8 Martie esti iertat