blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Din viziunea barbatului cum ar trebui ca sa arate o femeie "buuna"?
Si ce ar trebui ca sa faca femeile ca sa fie "tari in pat"?
De fapt merg mai departe. Cum trebuie ca sa fie femeia perfecta?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde. fiecare barbat are "femeia lui perfecta"
pentru pustanii de 18 ani.in general... o femeie "buuna" e o tipa care arata bine ...si stie dansa calumea. Daca se misca bine in dans...se presupune sa se misca bine si in pat.
Din punctu de vedere al celor de 25-30 de ani... o femeie "buuna" e o femeie de succes...la vreme acasa...care sa aiba o situatie financiara buna. O femeie cu care sa ai tot timpul ceva de discutat si niciodata sa nu te plictisesti cand esti in preajma ei.
Pt ce de peste 40 de ani... o femeie perfecta ar fi o mama buna... o sotie educata si cu bun simt...cu care sa nu iti fie rusine sa iesi la un restaurant.

26 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Frumoasa, cu sanii mari, picioare lungi, fund obraznic, daca mai stie sa si gateasca, e bonus!
Nu conteaza daca e blonda sau bruneta( se poate face blonda si mai tarziu)! Am uitat sa mentionez ca femeia perfecta trebuie' sa fie neaparat, da' neaparat...muta!?;-))

| stardeea a răspuns:

laughing)) no comment

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

''sufletul conteaza''laughinglaughing. nu-i adevarat o femeie este apreciata in special pentru aspectul fizic.sa arate bine sa fie blonda; inalta; cu sani mari(ca ai Danielei Crudulaughing)si daca mai e si inteligenta e deja 2 in 1laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se miste bine, sa stea in toate pozitiile cum vrea barbatul, sa fie rabdatoare si sa ajute atunci cand nu e imediat erectie, sa fie imbracata foarte sumar cand intra in pat, spre a trezi dorinta, sa se lase incalzita inainte{pipaita}, cam asta ar fi in general.Asta o spune, nu un pustan, ci un barbat cu multa experienta, care nu ejaculeaza ca iepurii la primul contact. Normal, un act sexual trebuie sa dureze cam 35-45 minute, abia atunci este si femeia arhisatisfacuta si "atinsa" exact in punctele sensibile.Si ar mai fi ceva care conteaza: un penis de la 15-16 cm pana la maxim 18 cm, iar grosimea nu conteaza, si femeia trebuie lasata sa aleaga cum vrea sa se joace cu el, cat vrea.

assiris
| assiris a răspuns:

Complicat, fiecare are o anumita parere. Armonia in toate face "intregul", nu sanii prea mari sau fundul sau buzele.

| felician a răspuns:

Trebuie in primul rand sa vezi ce vrea el de la tine si, dupa aceea, sa ii oferi tot ce are el nevoie dupa care, sincer, nu se mai uita la o alta femeie, asta cu perfecta nu exista si nici nu a existat.
Are cineva curajul sa se masoare cu mine la chestia asta? Eu stau de vb mult cu sotia, ii spun ce vreau de la ea si o intreb ce vrea de la mine, numai asa poti spune ca esti "ideala" lui - stiind ce vreti unul de la celalalt, trebuie sa faci si exceptii daca ti se cer, asta depinde de voi.
Astept un rasp. de la tine dupa ce incerci.
Daca vrei sa fii frumoasa, se poate aranja la cosmetica, coafor sau mai stiu cu ce haine.
Daca vrea o femeie tare, aceea poti fi chiar tu! Daca stie sa te aprecieze, nu dau sfat dar, ca barbat, asa mi se pare logic, sa fii ca o femeie ideala pentru mine, te fac frumoasa si gata! Nu mai e nevoie de alta, ce are cealalta si nu poti avea si tu?
Poate nu, dar intr-un fel, toate femeile sunt super frumoase pentru sotii lor!
Te sarut dulce si ai grija acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum nu exista "barbat perfect" pentru ca toate avem filme si dorinte diferite, asa nu cred ca exista nici "femeie perfecta" pentru tooooti barbatii happy

citeste "femeile vin de pe venus, barbatii de pe marte" - de acolo vei afla multe chestii super utile despre cum sa comunici cu el, cum sa-l asculti, cum sa-l intelegi si sa nu-l "innebunesti" de cap happy la capitolul sex, iti recomand emisiunile 'de specialitate' de pe Euforia TV (Atentie! nu cele romanesti, alea sunt praf!), vei invata niste "trucuri" dragute de acolowinking

| Swabia a răspuns:

Apoi voi nici nu aveti pretentiilaughing)rolling on the floor)... cel mai bine pentru voi ar fi sa va luati un catel...ala nu vorbeste asa ca nu va bate la cap, catelul nu va cere bani...asa ca nu se mai subtiaza portofelul[k doar asa zic unii k fetele stau q baieti mai mult pentru bani!laughing)).hmm...ce`i drept unele, asa cum si UNII se afla in aceeasi situatie!]... apoi "mike1993 " n`are nici 18 ani si deja vorbeste de la etapa de "Femeie" si nu "Fata!"...laughing)))))000rolling on the floor))))))))... apoi tuh "anidor"bine ca nu zis ca o vrei pe FEMEIA PERFECTA k...stiu si eu rupta din soare! voi doar asta stiti in ksa sa aveti femeia care gateste si buna la pat, iar in societate o frumustete extaordinara iesita din comun ca sa va laudati cu noi k si cum noi am fi un premiu! ...anidor imi pare rau sa te dejamagesc FEMEIA PERFECTA NU EXISTA! ...SORRY! ...cu 2 de r si 1 y!big grinbig grinbig grin

| Dara a răspuns:

Draga Ada, sper din toata inima sa nu existe femeia pe care am descris-o! A fost o gluma, poate nu tocmai reusita, dar o gluma!
PS.Nu ma dezamagesti deloc, dar trebuie sa-ti spun ca de10 ani sunt femeia perfecta pentru sotul meu!

| Swabia a răspuns:

Aa...big grin...pai ma bucur pentru. u daca gandesti asa! oare sotul tau gandeste la fel k si tine tot timpul sau cand vede una pe strada aproximativ asa cum ai descris`o u pe cea supranumita FEMEIA IDEALA ii mai fug ochii si uita de femeia ideala de aksa! ...hhmm...greu de zis! ...in fine.oh go on...toti barbatii sunt o apa si un pamanat!happy

| Dara a răspuns:

Parerea ta!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Viziunea barbatului este foarte schimbatoare... insa, daca e sa-i placa o femeie, ii place! Daca nu, NU! Poate fi ea si MISS UNIVERS, conditie insuficienta daca nu are un "acel ceva". De multe ori detaliile fac diferenta. In principiu da, fizic sa fie 90-60-90, acasa- o buna gospodina, in pat "sexperta", adica, intelegeti voi, buna la pat( fara inhibitii, foarte elastica, cu multa imaginatie)...etc si bla bla. Dar, am intalnit si cunoscut barbati care apreciau si alte lucruri la o femeie, detalii care fac diferenta, lucruri pe care doar ea le stie face sau doar ea le are. Nu exista reteta, fiecare vrea altceva, in functie de scala lui de valori, de educatie... Uneori au nevoie de la ea de multa afectiune, pur si simplu sa fie acolo si sa-i tina in brate cand sunt deprimati, pentru ca si ei, chiar daca nu o arata au atata nevoie de asta... Ar fi multe de spus... Depinde de la caz la caz...

| MihaiA a răspuns:

Tre sa fie buna. Buna la corp, buna la suflet, buna la pat, la pat sa faca de toate laughing
Evideeeeent, sa fie fidela, sa nu comenteze prea mult, sa nu vorbeasca prea mult etc rolling on the floor glumeam

| stardeea a răspuns:

deci sa inteleg, surda, muta, si oarba aaa da sa arate bine chiar foarte bine. e bine de stiut...anonimule pun pariu la felul in care gandesti ai 16 ani

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Noroc ca ai spus din viziunea barbatului, ca alfel... stii ce se spune "barbatii perfecti sunt homoxexuali"... atunci femeile? Oricum am citit mai jos toate atributele necesare unui femei "buune". Sunt de acord ca nu exista femei bune pentru toti barbatii deoarece frumusetea sta in ochii privitorului... si cati ochi atatea frumuseti. Femeia perfecta ar fi o combinatie de mai multe femei, dar daca ar exista ar parea ireala si nimeni nu ar lua in serios.
Totusi sper sa fii iubita asa cum trebuie cum toate calitatile si defectele unei femei normale, iar unele din momentele tale sa atinga perfectiunea. Sunt convinsa ca e tot ce putem spera, asta daca suntem sincere cu noi si cu partenerii nostri

| ShaKuri a răspuns:

happy buna-> aspect fizic care sa te faca sa transpiri ( aici depinde de gusturi) poate sa fie BUNA si o tipa de 100kg. daca respectivului ii place acest gen de femeie. "tari in pat" -> sa fie sigure pe ele, sa cunoasca miscarile.si sa aiba forme pe gustul partenerului. "femeia perfecta" -> nu am intalnit. P. S. cred ca e o intrebare adresata barbatilor...

| 44-mytel a răspuns:

Am sa-ti raspund cu un banc: Un tip casatorit, afla de la colegii de serviciu, ca sotia lui, inainte de al cunoaste, avusese foarte multe aventuri si cu multi barbati. Exasperat de aceste clevetiri, hotareste sa divorteze. Plecand de la servici si ajungand acasa, i-i comunica sotiei hotararea sa de a divorta pentru trecutul ei si pe care el nu il poate accepta. Sotia i-l intreaba: dragul meu, ai motive sa crezi ca de cind ne-am casatorit te-am inselat? la care sotul raspunde ca nu are motive. Sotia i-l intreaba: nu i-ti place cum fac menajul casei; curatenie, ordine, la care sotul i-i raspude ca este o gospodina desavarsita. Sotia i-l itreaba: nu i-ti place cum gatesc, mancarile care ti le servesc la masa, la care sotul i-i raspunde ca este o bucatareasa grozava. Sotia i-l intreaba: nu i-ti place cum ma comport in pat, cind facem dragoste, la care sotul i-i raspude ca este nemaipomenitasi ca ii place foarte mult cand fac dragoste. Ascultand raspunsurile date barbat, sotia ii spune: sa stii, dragul meu, ca toate aceste lucruri, nu se invata la "fara frecventa"

cristian
| cristian a răspuns:

Uite aici raspunsul:www.tube8.com
Majoritatea femeilor sunt doar materialiste si perverse. Bunaciunile au trecut deja granitele tarii.

| kh1ss a răspuns:

Din raspunsurile pe care le-am vazut... in viziunea barbatilor femeia ideala ar trebui sa fie un fel de papusa gonflabila ...sa taca, sa stea in toate pozitiile... sa faca numai ce vrea barbatul... pai atunci dragii mei... luati-va o papusa si gata ati rezolvat problema...tongue nu?

| simona24 a răspuns:

Nu sunt barbat ca sa raspund la aceasta intrebare dar totusi imi dau cu parerea....cred ca fiecare barbat are idealul sau de femeie perfecta....si invers...

| selef a răspuns:

Nu stiu ce sa faca ca sa fie buna, dar ca sa fie tare, sa fie moarta de 6 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 19 ani, pentru mine femeia perfecta ar arata cam asa:par brunet si putin ondulat, ochii mari si negri, un zambet larg, sa fie mai mica ca mine la inaltime si de ce nu sa fie mai mare ca mine la varsta intre 20 si chiar 30 tongue

| mircea a răspuns:

O femeia "buuna" ar trebui sa-l impresioneze pe acel "EL" cu intreaga sa persoana, apoi sa-si prezinte dotarile de la mama natura pe masura tariei lui si in al treilea rand in bucatarie sa fie bucatareasa, la pat sa fie un suflet darnic si binefacator, iar in societate sa fie o doamna.

| valsulnorilor a răspuns:

Sa fie cu parul lung, senzuala, picioare lungi, buze groase, ochi albastri, iubitoare, devreme acasa, gospodina, inventiva in pat, dispusa la sex si cand e indispusa(mai putin cand e la manstruatie), sa fie sincera, sa aprecieze pe cel de langa ea(daca are motive), sa-i recunoasca partenerului calitatile, sa il laude dar nu sa il linguseasca, sa il astepte cu mancarea pe masa, cu desertul pe farfurie si pregatita de "nebunii" si multe, multe alte lucruri trebuie sa faca.

| abionda a răspuns:

Da femeia trebuie sa fie buna la pat, buna in bucatarie sa fie foarte frumoasa sa nu vorbeasca mult sa nu ceara bani sa fie devreme acasa sa aiba grija de copii sa faca curatenie...asta vor barbatii de la femei? asta ne cer ei chiar daca nu in mod direct... dar noi de ce nu le cerm nimic? noi trebuie sa fim perfecte dar ei sunt buni oricum ha ha ha.la mine nu merg treburile astea eu sunt foarte naturala si am caracterul tare adica ''nu ti convine?''imi pare rau barbati mai sunt femei la fel. ori lasam unul dupa altul ori la revedere nu se face tot cum vrea el mereu ai si tu un cuvant de spus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viziunea barbatilor femeia perfecta:picioare lungi, fund cat mai bombat si sani mari. dar eu consider ca intai trebuie sa aiba creier si cand deschide gura sa nu rada cei din jur si mai apoi sa arate si bine.parerea mea...