| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Femeia ideala trebuie sa faca totul pe plac barbatului?

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Idealul de femeie e una,iar femeia ideala e alta. Pentru unii,ideala e gospodina,pentru altii,mama copiilor lui,pentru altii femeia iubareata,femeia de cariere,etc,ca si combinatiile care deriva. Nu se poate ca o femeie sa faca totul pe placul barbatului,pentru ca ar insemna ca ea sa fie redusa ca om,doar la rolul de satisfacere a placerilor barbatului,fara propria personalitate, fara nevoi si cerinte proprii. Acese casnicii, nu dureaza si nu sunt frumoase.Nici nu se naste progresul din asfel de casnicii, pentru ca de multe ori, barbatul are idei gresite. Exisa o teorie in filozofie:legea contrariilor.care spune ca e bine sa existe opinii diferite...

| TitiDrLove a răspuns:

Nu!
femeia ideala este aceea care stie sa te consoleze,care te intelege,cu care poti discuta orice,te ajuta,te sprijina. cum faci si tu de altfel! Femeia perfecta este aceea care iti e fidela, in care poti avea maxima incredere, care te face cu adevarat sa iubesti si sa te simti iubit!

| IloveME a răspuns:

Femeia ideala e aia care stie cum sa te faca sa te indragostesti p zi c trece tot mai mult, aia care stie cum sa te inebuneasca si ca sa fie si ideala trebuie sa te iubeasca si ea!
nu poti face tot p placul cuiva! pana la urma te vei plictisi!

| Betty18 a răspuns:

Clar NU pentru ca apoi se va plictisi el, uneori trebuie sa mai fie si ca ea. suta la suta de acord cu ce a zis Aliutza si ilovme

| Aliutza a răspuns:

Categoric, nu. E ideala pentru ca il intriga pe barbat, tine pasiunea vie, dar nu pentru ca face tot ce vrea el. Dar probabil ca trebuie sa fie buna cam la toate, sa se descurce si la bucatarie, si in pat, si in societate.

| Arcusor a răspuns:

Nu nu trebuie sa faca totul pe plac.Caci daca ar face totul ep plac ar deveni sclava nu iubita.Nu fa tot ce spune prietenul sotul sau iubitul tau nu are rost sa te vada ca pe o sclava menita doar pentru sex.In viziunea cocalarilor incultilor si "smecherilor" cam asa ar arata femeia ideala dar mai sunt si persoane care pun accent pe intelectul, tandretea, dragalasenia si bunatatea sufleteasca a femeii.Caci vezi tu frumusetea e trecatoare.Nu te arunca cu capul inainte catre orice incult.Astepta baiatul potrivit care nu te priveste ca pe o sclava.Multa bafta. Funda

| NoSmile a răspuns:

Cu siguranta nu. femeia ideala trebuie sa-l surprinda de fiecare data,incat el sa nu se plictiseasca de ce poseda ''aksa'',trebuie sa fie intelegatoare,ingrijita si atenta la nevoile lui,dar nu sunt de acord sa-i faca mereu pe plac,ca tot el se va plictisi, iar ea se va transforma in viziunea lui ca o ''angajata a casei'', cu care mai face si sex.

| Borgir a răspuns:

Din punctul meu de vedere o femeie are ae fecea ce vreau eu nu are personalitate si cu asa o persoana nu as putea sa stau.Este normal a intr-o relatie fiecare sa aiba ceva de spus. Femeile di ziua de astazi sunt independente au apus vremurile cand femeia statea la cratita.

| yasmin1407 a răspuns:

Nu, femeia ideala e in functie de preferintele lui, nu este un anumit tipar cand vine vb de o femeie ideala. si e ok sa faci niste compromisuri sa mearga relatia sa fie fericit si el, dar si barbatul trebuie sa faca multe