| fgmijpb a întrebat:

Dupa ce criteriu se face ordinea prietenilor din prima parte de pe Facebook?

3 răspunsuri:
| KinderPinguii a răspuns:

Aia sunt cei cu care vorbesti deseori/va dati like-uri/comm-uri etc. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cei de la facebook nu au facut public algoritmul de clasare. e o amestecatura dintre prietenii comuni care au cea mai mare activitate pe contul tau sau tu pe contul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi acolo unde zice prieteni apropiati, sunt cei din localitatea ta daca te referi la cei care tii arata atunci cand ai la prieteni sunt aceia care vorbesti cu ei mai mereu si vizitezi sau iti viziteaza profilul