| Roxanadoll9988 a întrebat:

Este posibila o dragoste la distanta? Ce parere aveti despre ea? Daca esti sunata o data pe luna si primesti vorbesti cel putin o data pe saptamana cu acea persoana are rost sa mai fie ceva?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu te intreb: este posibila o dragoste fara o tinta? Pentru ca ti-ai facut prieten? Doar ca sa ai prieten? Doar ca sa nu fii singura? Doar ca sa fii la fel ca ceilalti? Ori ca sa te casatoresti? Tinta relatiei -si trebuie sa aiba o tinta- trebuie sa fie casatoria. Orice alta tinta -sau lipsa vreuneia- duce la naufragiu in relatie.
Daca esti pregatita pentru casatorie, atunci fa-ti niste principii dupa care sa il alegi pe acela care va fi un sot si un tata bun. Integru si cu principii; sa nu fie dur, si sa-si iubeasca parintii.
Este posibila si dragostea la distanta, numai ca nu prea este recomandata din pricina distantei. E mai rau ca nu va veti putea cunoaste caracterele unul altuia.
Fie ca esti o fata credincioasa sau nu, te sfatuiesti sa aduci lui Dumnezeu problema ta si sa Ii ceri Lui -in cuvintele tale, in camaruta ta- sa intervina in aceasta relatie. Oricum ar fi, noi nu avem voie sa ne jucam cu inimile oamenilor.

| vocea a răspuns:

Sincer nu prea, deci sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa descrierea ta este la fel de posibila ca o tornada in urmatoarele 24 ore la tine la usa/poarta.

| Ella192 a răspuns:

Nu este posibil sa ai o relatie la distanta, cand nu exista comunicare. Trebuie sa vorbiti zilnic, alt fel nu va fi nimic. Imi pare rau, dar asta e adevarul.

| UnDezaxat a răspuns:

Intrebarea e alta: Ce rost are s-o incepi!?

| EvaDuarte a răspuns:

Iubirea nu este materială, nu o poți atinge, prin urmare nu este conditionata de spatiu. Pe de altă parte daca te referi la o relatie ar trebui sa definesti limitele si regulile cu partenerul tau. De asemea ar trebui sa iei in calcul si perioada de timp