| sergiu2525 a întrebat:

Exista blesteme?
Acum aproximativ un an si 4 luni cam asa eram cu o fata,cu un an mai mare ca mine, nu forte populara si nici cine stie ce fata, una normala.La inceput mi-a placut de ea,din curiozitate pentru ochii ei albastrii. Dupa ceva zile de relatie descopar ca ochii era singurul lucru care imi placea la ea,in rest aproape nimic special,nu ma mandream cu ea,si fiind un tip care e sincer si nu se ascunde dupa deget, am vrut sa ma despart, pentru ca mai mult ei ii placea de mine decat eu de ea.Eu aveam 16 si ea 17.La ceva zile dupa zilele Pastelui,am fost in mod `direct` la ea acasa,fara mesaje sau ceva,si i-am spus sa iasa putin ca nu dureaza mult.I-am spus ca vreau sa ne despartim,si pe fata ei deja incepusera sa curga lacrimi fierbinti,care nu se mai opreau intreband `de ce?` `cine te-a pus?`, eu negand ca doar eu vreau asta, si asa si era.De atunci o mai vazusem decat zilnic pe la liceu,nici un sms,nici mess,nimic.Pot sa spun ca sunt un tip destul de aratos,dar de mai bine de un an nu am reusit sa ma lipesc de nici o fata.Ea dupa ceva timp si-a facut un iubit care este si acum, nu o vad trista cand ma vede si imi vorbeste normal cand e lume in jur, dar cred ca in ziua aia m-a blestemat.Inca n-am intrebat-o, dupa aia poate ar crede ca sunt nebun.

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Da, sunt blesteme care se prind, depinde de cine si cum sunt spuse, deci iti trebuie putin talent pentru asta.In cazul tau nu este vorba de blestem, ci pur si simplu asa a fost sa fie. Poate trebuia sa vrajesti putin mai frumos, poate nu ai vreo reputatie buna poate poate poate... Urmareste-ti comportamentul cand esti cu fete.Succes la ele si la relatii frucuase, sanatoase si sincere.

6 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Or exista blesteme, dar nu cred ca nu ai reusit sa-ti faci o prietena din cauza asta.Pur si simplu asa a fost sa fie...Ai rabdare!

| anutza97 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate ca ai avut tu ghinion anul acesta la fete se mai intampla nu ai dat de fata potrivita...si eu am ghinioane din astea cu baietii si dupa ma intreb ori e el ciudat ori am eu ceva...nu trebuie sa ti faci griji sunt sigura ca nu exista blesteme.Mult noroc de aici in colo sunt sigura ca vei gasi pe cineva daca esti bun la suflet si dragut

| spookydrums a răspuns:

Daca arati bine nu le rezolvi pe toate.

| ramona1989 a răspuns:

Haide mai...nu exista blesteme ...este doar in mintea ta daca crezi asa ceva

| FallenAngelAlina a răspuns:

Blestemele exista, nimic nu e mai rau decat sumararea unei fete, in special daca e vorba de dragoste.

| grsone a răspuns:

Prietene tu ai nevoie de mai mult tupeu...baga-te in seama cu ele, ca daca astepti sa vina ele la tine poti sa astepti pana la pastele cailor (chiar daca stiintific s-a dovedit ca si caii au pastelaughing )

asa ca pune accent pe motivarea proprie, fa-ti curaj, si du-te si "apuca-le de fund" (daca intelegi ce vreau sa spun)