| Awesom a întrebat:

Femeia e un viciu mai rau ca fumatul si bautura? Gandindu-ma ca o iubesti si dupa ea te paraseste fara discutii?

5 răspunsuri:
| maissner a răspuns:

Sunt fata. Si iti dau dreptate.Noi fetele nu prea stim sa apreciem ce avem langa noi. Iubim atat de mult, incat ajunge momentul in care ne iubim mai mult pe noi decat pe cel iubit. Si ne ascundem sub umbrela ca "asa e mai bine pentru amandoi". Dar la fel de bine poate fii si invers.

| IMC90 a răspuns:

Orice placere de pe lumea asta (fie ea o tigara, o prajitura sau o liniuta de cocaina) este un viciu. Orice iti place creaza dependenta psihologica (mai mult sau mai putin). M-am saturat de cretinismele scoase de deontologi care plaseaza in zona viciilor numai ce nu le convine lor (ce considera ei ca este de porc, mai pe romaneste).

| DrunkenRat a răspuns:

Hmm... nu neaparat, majoritatea sunt, intr-adevar, foarte mici exceptii. Dar nu ii poti spune viciu, pentru ca adevaratul viciu este sentimentele pe care le ai raportate la ea. Mai bine pastreaza-ti sentimentele pentru familie sau... un caine, daca-mi intelegi ironia, si iubeste o femeie suficient incat sa nu suferi daca o vezi maine cu altu' pe drum.

| andreeei a răspuns:

Femeia e un viciu, nu e incorect sa iubesti o femeie, e incorect sa o pui peste tine in viata, sa o lesi sa te calce in picioare, sa-i permiti orice (dealtfel cuvantul NU are un efect foarte mare pentru femei, refuza-i anumite lucruri si o sa vezi o schimbare in bine intr-o relatie)

| SDC a răspuns:

Femeia te face sa suferi tot timpul,pe cand alcolul te face fericit prima data chiar daca te ataca si el pe dinauntru,cu fumatul nu stiu,nu fumez,cand ai o femeie esti controlat de ea ca o marioneta,cand te paraseste te loveste ori depresia, ori ramai cu o obsesie pentru acea femeie, e foarte greu sa gasesti gemeia potrivita.ne stiind daca exista!