| KidutzuLuvv a întrebat:

[FUNDA]Buna TPUsad
Am si eu o problemasigh ce ma "apasa" straight face
cam acum vreo2 saptamana un baiat mi-a dat add pe mess
am vb cu el
incepusem sa vb chiar toata ziua:X sta in cartier cu mine =p~ si...devenisem ff apropiati [ne stiam din vederi dar niciodata nu ne intalnisem aman2]
totu`l a mers perfectsad pana aseara... ne-am intalnit el a mai venit cu ink un baiat care ma place rolling eyes am jucat adv si prov si EL mi-a dat prov sa-l pup pe baiatul acela :-& crying
eu nu prea vream deoarece nu imi placea de ALA ci de EL crying
bun. mi-a zis ca se supara daca nu-l pup pe pr lui straight face
crying si l`am pupat:-& adica nu l`am atins cu buzele doar m`am prefacuthee hee ca`l pup straight face
bun.totu`l a mers perfect... EL[love struck] m`a pupat cand m`am dus acasasad pe urma mi-a zis ca vorbim maine [maine adica azi] straight face
si. cum a ajuns el acasa m`a sunatlove struck blablabla l`am intrebare dc m`a pus sa-l pup p`ala si a zis ca doar fost o provokare...si si-a cerut scuze ca m`a pus sa fac lucru` asta rolling eyes p urma m`a intrebare ce parere am despre el. daca`l mai plac. si eu i-am zis ca dasad:X
etk etkbig grin mi-a zis ca vorbim mai multe pe mess rolling eyes
eu azi toata ziua n`am vbt cu el...decat in seara asta
adica l`am bagat in seamacrying si imi raspundea doar cu " mda bine" straight face
l`am intrebare ce are si cica nimica
l`am intrebare daca e sup p mine si cica nu
l`am intrebare daca il stresez si cica nu dar il enervez ca eu cred mereu ca`l stresezstraight face
eu chiar nu vreau sa-i stau p capcrying
sincer nu stiu ce sa mai zic inainte vorbeam ff mult
aqwm daca vorbim asa "cf? bine u? bine ce ai facut azi? pai etk etk etk" e bine... doar atat ca p urma nu mai imi raspundecrying
si l`am mai intrebare odata ce are dc se poarta asa cu mine si cica
doar o stare naspastraight face
mie azi toata ziua mi-a fost dor de elcrying
si dabia ast sa vorbesc cu el...
dar se pare ca el nu crying cu toate ca imi da unele semne ca ma place
dar in seara asta e indiferent... eu as putea diskuta acum cu el... e pe mess dar nu stiu ce sa discut pentru ca imi zce ca nu are subiecte de vorba cu mine si ca`l enerveaza cand il intrebare daca`l stresez straight face mentionez ca l`am intrebare doar odata sigh
cand i-am zis ca ies ca nu am cu cine sa vb mi-a zis ca nu ma lasa sa ies... ca el vrea sa vb cu mine
darcrying nu vorbesteee adica nu zice nimic
nu-l inteleg... am ajuns la concluzia ca nu ma place... dar daca nu ma place dc ma mai pupa? dc ma mai suna? straight face dc imi zice ca nu ma lasa sa ies pana nu imi trece supararea pe el [habar nu am care] thinking
sincer nu stiuhhhhh crying tot c stiu e ca disperr straight face orice`i zic de chestia asta zice ca`l enervez ca inteleg totu`l prost crying
Voi ce parere aveti? straight face
Sper ca macarvoi sa ma intelegeti si ma ma sprijiniti in clipele acestea grelesigh
Scuze ca v-am dat cam mult de citithee hee
dati-mi si mie cateva sfaturi. ce ar trebui sa fac in continuare. thinking

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu mai da chiar tot din casa si lasa mai usor vorba lunga :p Mai bine te joci un pic, ca poti parea un pic agasanta - si nu e o problema ca esti asa vorbareata si ca spui ce simti dar poate dureaza mai mult pana gasesti pe cineva potrivit. Nu te oferi si tu asa, pe tava...joaca-te si distreaza-te. Daca baiatul e prea sigur pe tine el pentru ce sa-si mai dea silinta? Trebuie mereu sa faci ceva sa-i trezesti interes, curiozitate, el trebuie sa fuga dupa tine nu tu dupa el.

9 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Asta-i drama vietii tale!

| ElenaErika a răspuns:

Eu cred ca te iubeste, si de aia face asa cu tine. Doar ca el are un mod mai ciudat de a-ti arata asta. Ramai pe mess, intreba'l orice iti trece prin cap si intr'un final intreaba-l "auzi.da tu ma placi cu adevarat"? Vezi ce'ti spune. Zi ca tu nu te simti bine cand el se comporta asa si ca nu vrei sa il sufoci. Doar ca ai nevoie de atentia lui.
Succes!

| Ciufulici a răspuns:

Pai e simplu.
1.E timid
2.Ati vorbit pe mess, v-ati dragalasit etc. iar el cand te-a vazut in realitate a zis : " ce-i cu asta frate parca imi placea mai mult cand n-o vedeam" iar de sarut te-a sarutat ca a fost obligat de el insusi, si te-a sarutat? sau esti dintre copii ca sarutul e echivalent cu pupatul?
P.S.: scuze ca am fost mai dur dar te-am zis ce cred big grin don't worry be happy

| DarkMirror a răspuns:

Un baiat are nevoie de spatiu...Incearca sa-l intrebi ce "stare naspa" are dar nu incerca sa-l obligi sa-ti spuna daca nu vrea pentru ca cand iti povestete tie traieste iar momentu.Hope this was helpfulwinking.

| flavyusR a răspuns:

Poi eu sunt baiat.S-ar putea doar sa profite de tine, sau poate chiar te placa dar pote e prea timid.Si eu am o prietena si ma iubeste enorm, dar si eu pe ea.Inainte sa fim impreuna asa ma suna si ea si asa faceam si eu cu ea, dar cand am vzut cat ma iubeste si cat tine la mine am llasat toate prostiile deoparte.Dar ea pe zi ce trece ma iubeste din ce in ce mai mult dar si eu pe ea.Iti dau un sfat:Intreaba-l daca te iubste cu adevarat(dar atunci el trebuie sa te intrebe daca vrei sa fii cu el ca el este baiatul).Iti doresc sa fii fericita langa elsi sa va iubiti enorm unul pe altul. Sper ca te-am ajutat.Da si tu o funda.

| condru a răspuns:

Bine zis andy, si las-o mai moale poate din cauza asta nu vb

| MBLAQ a răspuns:

Dami mie idul lui ca iti fac eu lipeala...big grinsmug

| Andy_3042 a răspuns:

In primul rand:nu mai scrie povesti si in al doilea rand:nu stiu!

| Sides2013 a răspuns:

Chiar daca e al 10lea raspuns, sper sa-si aiba rostul si al meu.In primul rand, gandeste-te ca nu e acelasi lucru sa vb pe mess fata de o intalnire (ma rog, iesire pe afara)... N-ar fi rau sa il mai chemi pe afara si sa vb deschis acolo (pe mess numai deschis nu poti sa zici ca vb). Si ar fi bine daca vorbiti, sa isi dea seama ca totusi iti faci griji pentru el (deci va intelege ca tii putin la el), dar sa nu pari chiar topita dupa el laughing. Si daca CHIAR ARE PB din moment ce e "suparat", atunci tu vei fi un fel de "consolare". Sper ca te-am ajutat. fundita?whistling