| Enigmă a întrebat:

FUNDAlove struck. Versuri de scris in oracolul prietenilor [la rubrica amintiri].

10 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Google, gasesti miihappy

| Malvina24 a răspuns:

Uite ceva ce mie imi place mult:

''Promit ca nu te voi uita
Chiar daca n-ai sa fii cu mine
Vei exista in viata mea
Si-am sa ma rog
Sa-ti fie bine''

| FetitaAnonima a răspuns:

Cand vei bea cafea sati aduci aminte de prietena ta, o gaina siun cocos fac dragoste in cos dar o fata siun baiat fac dragoste in pat, clasa mea e cea mai tare jaluzele rupte are scaune scrise cat vreai iar baietii se cred zmei

| alexa007 a răspuns:

Erau din astea ceva in genu:"cand vrei fii mireasa si prin flori vei trece sa-ti aduci aminte ca am fost colege"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aceasta foaie mica
amintirea mea tio las
Ca nu stiu in care parte
Ma va duce al vietii pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bancuta dse la scoala
Am gasit o partocala
Si pe coaja ei scria
Prietena nu ma uita

| VlyCas a răspuns:

Tine minte de unde ai plecat. Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine.

Stiu ce spun:e foarte greu s agasesti un prieten bunwinking

Mi-ai jurat ca ramai langa mine. Orice ar fi nu m-ai lasa. Am ramas doar cu o amintire. Doar cu amintirea ta.

"Nu maI sunt Fetita pe care O stiai mai demult, Poate Nici nu ai observat.De la un timp am mai crescut

Si o sa fie bine chiar daca avem probleme.iti spun, stai linistita. nu ma tem, deci nu te teme.ca multe vin si trec chiar daca raman semne. si orice semn se vindeca dupa o vreme!

Si n-am de unde sa stiu ce o sa se intample in continuare. Dar daca esti cu mine atunci astept cu nerabdare!love struck

Clasa mea e cea mai tare
Jaluzele rupte are
Scaune scrise cate vrei
Si baieti se cred smei.

Ne jucam la telefoane
Comentam la profesoare
Catalogu-i plin de patru
si e vai de el saracu.

SI IN FINAL:p

Capul Meu Este Pustiu
Si Mi-e Lene Sa Mai Scriu
Niste Genii Plictisite
Au Compus Versuri Trasnite

| Razvan993160 a răspuns:

Cand stelele vor straluci
Iar luna va lumina
Sa-ti aduci aminte
De colega ta.

Cum doreste caprioara
Apa dulce din izvor
Tot asa-ti doresc eu tie
Mult noroc in viitor.

Cand ai fost mai mica
Ti-ai dorit o papusica
Iar acum ca esti mai mare,
Iti doresti o sarutare.

"Nu ma uita" este o floare
"Nu ma uita" sctrie-n scrisoare
"Nu ma uita" iti scriu si eu
Adu-ti aminte de numele meu

Luminile
Orasului
Vegheaza
Etern

Iubeste(numele ei)
Iubeste curat.
1000 de fete
Si-un singur baiat.

E greu sa stai in clasa
La tabla sa privesti
Cand nu ai langa tine
Fiinta ce-o iubesti.

Nu iti cer sa ma tii minte
Nici ca sa ma porti in gand
Doar sa iti aduci aminte
Si de mine, cand si cand.

Prietenia-I un ocean
Pe care multi vor s ail treaca
Dar pan’ la malul celalalt
Majoritatea se ineaca.

Dar scrie pe google "poezii de scris in oracole si gasesti acolo cate vrei"

| calynutz a răspuns:

Amintiri placute sau amintiri neplacute depinde de persoana>

| calynutz a răspuns:

Amintiri placute sau amintiri neplacute depinde de persoana.