| Greenway12345 a întrebat:

Hei
Am o prietena cu care pana acum m-am inteles foarte bine, am fost cele mai bune prietene, doar ca de un an, simt ca m-am schimbat... nu mai sunt la fel, nu mai avem caractere asemanatoare si nu ma mai inteleg deloc cu ea. Nu ma simt eu. Iar cand incerc sa fiu eu insami in preajma ei, incepe sa se enerveze fara motiv. E ca si cum as purta o masca cand ne intalnim.
Cum as putea sa-i spun ca pur si simplu nu mai putem fi prietene? Stiu ca se va supara cumplit si de aceea am lungit prietenia, sperand ca o sa ne intelegem din nou, dar nu mai pot. Ma simt vinovata, dar nu stiu ce pot face altceva si mi-e greu sa o mai mint ca inca suntem prietene, cand de fapt nu sunt eu.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Ascunsul lucrurilor nu va putea face decat lucruri oribile. e mai bine sa ii spui totul, poate va intelege.

| AnneSiAtat a răspuns:

Salutări (:.
şi eu am păţit acelaşi lucru cu o fată, eram cele mai bune prietene dar dintr-o dată totul a căzut. este ceva tipic... oamenii se schimbă, nu rămân aceiaşi, acesta este şi cazul tău. încearcă să fii mai înţelegătoare, şi ia-o mai încet. fii mai calmă, nu agitată sau repezită. amineşte-ţi cum erai când eraţi prietene bune înainte, şi încearcă să te schimbi. ştiu că îţi cer ceva foarte greu, dar trebuie! te vei schimba în rău, şi ştim cu toţii că va fi groaznic, în primul rând pentru tine. aşa că schimbă-te! chinuie-te puţin, şi vei vedea ce rezultat bun ai. vorbeşte cu prietena ta deschis, şi cere-ţi scuze dacă ai supărat-o cu ceva, sau dacă nu mai eşti la fel ca înainte, şi spune-i ce ai de gând să faci.
Succes!

| Akaishaa a răspuns:

Nu te mai preface ...lucrurile trebuie spuse la timpul lor.n-o mai lungi atât. Ii spui ce simti si ca pur si simplu nu vrei sa mai fiti prietene..nu mai aveti nimic in comun...si ramaneti doar cunostinte gen daca va vedeti va dati un "buna

| Akaishaa a răspuns:

"Buna" *