| octa2021 a întrebat:

Hei!
Am o problema cu relatiile, imi fac usor dar nu stiu sa ma comport sa le mentin pe termen lung. Voi cum reusiti? Explicati-mi si mie ca nu stiu absolut deloc.crying

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se pare ca ai observat cum sant femeile, ele cauta barbatii perfecti, nu au limita si nu se multumesc cu putin. Trebe sa te adaptezi in prezent si sa intelegi ca nu mai sant sanse sa stai cu cineva pana unul din voi moare, intr-o zi alta poate iti suceste mintile sau poate la cealalta tipa (partenera ta) ii i-a mintiile alt tip si din nou ajungi singur, sau cu alta femeie dupa caz. Tot ce conteaza e sa te simti bine si sa faci sex cat mai mult ca sa nu iti para rau ca ai ratat ocazia cand ti s-a oferit sansa.

Bula
| Bula a răspuns:

Discuta cu o femeie cu experienta de viata, mai in varsta de tine, cu cine te intelegi mai bine.
O asemenea persoana stie deja ce asteptari au fetele si te pot invata si cum sa te comporti cu ele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Studiază fiecare relație pe care ai avut-o și care s-a terminat și află cauza.

| Frank51 a răspuns:

Înainte de toate trebuie să găsești persoana potrivită. O persoană care te place foarte mult pentru ceea ce ești cu adevărat. O astfel de persoană îți va spune sincer dacă există vreo problemă între timp, deoarece simte că tu ești "alesul" și va căuta soluții ca să rămâneți împreună, mai ales dacă problemele sunt banale.

Sfatul meu este să alegi cu mare grijă partenerul, fii foarte selectiv și alege cu cap, să fie apropiată de vârstă, să aibă aceeași educație, să vă potriviți fizic, să aveți chestii în comun și să fie deschisă la mentalitate happy

| LordCristobal a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa iti faci griji daca o relatie nu tine mult. Poate tu nu te potriveai cu fata respectiva si e mai bine ca relatia s-a incheiat.
Incearca intodeauna sa fii tu insuti si sa nu renunti niciodata la principiile tale doar de dragul unei relatii.
Eu cred ca pentru fiecare om exista un suflet pereche care va veni mai devreme sau mai tarziu.

| Celestina003 a răspuns:

Eu am aceași problemă! Dar am observat un lucru, pe cei care îi pun in friendzone mă plac pentru că le spun ce simt, gândesc si ce fac zi de zi! Si așa ei observa ce fel de persoana sunt! Dar relațiile cu sentimente reciproc nu am avut, mai bine întrebi pe cineva care are sau a avut o relatie serioasă!