| octa2021 a întrebat:

Voi cum reusiti sa va pastrati relatiile de prietenie pe termen lung?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cu precizarea că ele nu se păstrează, ci se cultivă, adică fac ceva ca ele să dureze.

| SilentRain a răspuns:

Ii ignor când trec pe lângă mine, și le închid când ma suna la telefon

| mentholinks a răspuns:

Nu reusesc. Doar cu o persoana mai tin legatura din copilarie. Nici macar varul meu cu care eram foarte apropiat nu prea imi mai raspunde la mesaje dar are problemele lui, s-a insurat, a facut si un copil si am auzit ca nevasta-sa ar vrea sa-l lase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de prieten, mai ignori unele defecte sau lipsuri, faci cate un mic compromis de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am avut ce sa pastrez pentru ca nu am fost prieten niciodata cu nimeni, desi au existat destui oameni cu care am facut chestii. Nu tin legatura cu cineva dupa ce motivul care ne-a facut sa ne intersectam, nu mai exista.