| AlaBala111 a întrebat:

Hei.Prietenul meu nu vrea sa ma insoteasca nicaieri, la niciun eveniment la care sunt invitata pe motiv ca nu ii plac petrecerile.Peste 2 zile sunt invitata la un majorat, iar el nu vrea sa mearga cu mine.Sunt foarte suparata. A mers cu mine la cateva dar acum numai vrea sa mearga. vi si pare normal? Ar trebui sa ma.supar sau sa ma duc singura? Asa mi se intampla mereu, trebuie sa ma rog mult de el..astept cat mai multe sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi la ea, sa ii dea cu papucii in cap laughing)
Ba tu esti nebuna? Cum sa parasesti pe cineva pentru ca nu vrea sa mearga la o petrecere?
Ii mai si bagi in cap scenariile tale paranoice...

24 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi singura si ...lasa-l singur pentru totdeauna.

| Mayar a răspuns:

De ar fi fost pocait, as fi inteles, la ei asa e regula... Dar asa, nu ti-ai pus intrebarea daca el e cel ales sau ai facut o greseala? Poate nu ii place pentru ca nu stie sa danseze. Vorbeste cu el si vezi daca asta e problema. De e asa, invatati impreuna sa dansati. Daca si asa tine mortis, atunci, nu stiu, dar mie imi trece prin minte scenariul asta: are pe alta cu care merge la petreceri si nu poate fi vazut ca e cu fundul in doua luntre. Altfel chiar nu imi explic. Vezi daca accepta sa invatati sa dansati. Daca refuza, e chiar grav si te sfatuiesc serios sa-l lasi si sa iti gasesti un tip ca lumea si cumsecade. Nu esti exagerata daca il parasesti din cauza asta, din cauza unui asemenea conportament. L-as "lauda" eu acum in toate felurile, dar ma bazez ca isi va primi ' rasplata' atunci cand ii dai papucii - in cap!

| T0T a răspuns (pentru Mayar):

Cred că ai o problemă, scuze.

| ubox7007 a răspuns (pentru Mayar):

Sa banuiesc tot ce nu are vagin este de vina(pentru orice), nu? De ce trebuie sa comita o agresiune fizica asupra celeilalte persoane("cand ii dai papucii - in cap!")?

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e singura petrecere. Sa inteleg ca si tu esti un tip ca el, ce nu pleaca la nicio petrecere, sta inchis in casa? Ei bine, asta nu e ok, deloc!

| Mayar a răspuns (pentru ubox7007):

Of, "saracutul de el"! Stai linistit ca nu moare din atata, nu e din portelan, doar e 'barbat', nu?!

| T0T a răspuns (pentru Mayar):

Nici tu nu mori dacă te violează 7 hăndrălăi și după ești bătută 22 de ore, e demonstrat.

| Mayar a răspuns (pentru T0T):

Si care-i faza? Raspunsul tau e irelevant...

| T0T a răspuns (pentru Mayar):

Faza e că nu mă așteptam să înțelegi la ce m-am referit, prea subtil pentru tine.

| Mayar a răspuns (pentru T0T):

Mai subtil ca un viol nici ca se poate big grin

| ubox7007 a răspuns (pentru Mayar):

Asta cu "e barbat" este un stereotip patetic, partea feminina la "taci si indura ca esti barbat" este "tanci din gura ca esti doar o femeie", asa ca te rog nu adu aceste tampeni din evul mediu in discutie, orice agresiune fizica este o agresiune fizica, indiferent de ce sex are cel care o primeste sau cel care o da. Deasemenea renunta la clasificarea pe sexe.

| DonaldTrump a răspuns (pentru Mayar):

" ii dai papucii - in cap!" desigur ca oamenii trebuie sa rezolve problemele cu violenta.
"nu e din portelan, doar e 'barbat', nu?!" Generalizezi ca nah in imaginatia toti barbatii sunt facuti din titan...

| Mayar a răspuns (pentru DonaldTrump):

Eu am zis, apoi diecare intelege cu ce sens ii tuna in cap:conotativ, denotativ. Ce sar baietasii sa apere un altul ca nu cumva sa moara dintr.un papuc in cap laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

De ce nu le spui cati papuci in gura ti-ai primit. Sau doar "gura" e de tine.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' ce te doare pe tine ca ce raspund eu? Aici e o intrebare pe TPU, iar eu am oferit un raspuns. Daca nu suport opinii diferite de ale tale, mergi la sanatoriu, nu e problema mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Nu ma intereseaza daca incomodez. Mi se da dreptul la replica unde vreau si cand vreau. Asa se ajunge la sanatoriu? de la opinii diferite...in cazul asta mergem amandoua.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nicio opinie, a ta, ci o bataie de joc, din cauza plictiselii si a lipsei de educatie. Esti prost-crescuta, si se vede. In loc sa oferi ajutor, sari sa improsti cu noroi. Felicitari, tocmai ce ai decazut, nu e prima data, sunt sigura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Sunt opinii reale si sigure, tu le iei in bataie de joc. Ti-am oferit ajutor informandu-te cu micile asteptari ce le poti avea daca reusesti sa-ti duci la capat intentiile. Nu-i nimic daca decad, ma pot ridica de fiecare data. In schimb tu ai ramas acolo, vrei sa te ingropi singura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Auzi la ea, sa ii dea cu papucii in cap laughing)
Ba tu esti nebuna? Cum sa parasesti pe cineva pentru ca nu vrea sa mearga la o petrecere?
Ii mai si bagi in cap scenariile tale paranoice...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema cu asta. urasc petrecerile foarte mult si prefer sa nu merg. nu inseamna ca nu te iubeste cum prosteste zice cineva mai sus, doar ca nu vrea sa mearga ca nu se simte confortabil. zi mersi ca nu e genul care merge zilnic in club si se intoarce beat, aia era ceva rau nu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea isi cunoaste sfarsitul. Problema e ca nici nu se asteapta.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Stii si singura cum sa-l convingi.laughing)

| DonaldTrump a răspuns:

Deci ii dai papuci numai pentru ca nu ii plac petrecerile? C mon daca nu e genul nu vad de ce sa il fortezi. Serios acum daca nu se simte bine la ele mai bine il lasi in pace. Parerea mea.

| catablondu a răspuns:

Buna, nu e deloc normal sa te rogi de el. Daca nu-I place, sa nu mearga. Ideea e ca e urat sa te lase sa mergi singura in locuri unde cu siguranta fetele merg alaturi de prietenii lor. Incearca sa ai o discutie cu el in care sa inteleaga ce simti cand iti respinge invitatiile, si sa te faca sa intelegi ce gandeste. O relatie nu mai e relatie in momentul in care fiecare merge singur in alta parte.

| mocanudiana a răspuns:

Cred ca dacă iubitul tău tine la tine ar trebui sa accepte, discutați deschis de ce are rețineri și rezolvați problema.bafta!