| Rockstille a întrebat:

Hei TPU kiss! Am nevoie de ajutor de la voi... De ceva vreme eu ma cert incontinu cu parintii mei si cateodata imi vine sa ma sinucid (stati calmi ca nu o s-o fac) dar nu stiu ce sa mai fac si cum sa le fac pe plac! Am nevoie de ajutor... Please help me puppy dog eyes Mersi anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Sall! Pai este usor! Iti voi explica:
Gandeste-te cred ca iti cunosti bine parintii si incearca sa le faci si lor pe plac chiar daca tie nu iti place.Te-ai gandit oare ca si ei s-au staurat de certurile astea si ca nu ii asculti sau ce facxi tu? Pune-te in locul lor si gandeste-te bine si la ei ca doar nu sunt roboti sa nu se supere niciodata! Insa ei s-au suparat pe tine cu un motiv! Fiindca tu nu l-ai specificat o sa iti spun doar sa "repari" acel motiv din rau in bine! Cu siguranta nu vort mai exista certuri, dar cum a spus si baubaulica este doar o perioada care va trece.Dau un exemplu:
Sa zicem ca tu fumezi(de la o varsta mica)Normal ca parintilor nu le place sa vada asa ceva, deoarece stiu ce rau dauneaza fumatul...Si uite asa se pornesc certutri si tu trebuie sa faci cumva sa nu mai fumezi asa des sau deloc ca sa te bucurii alaturi de familia ta!winking Nu ca tu ai fuma sau asa ceva...am dat un exemplu happy Funda?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt genul de parinti care orice ai face nu sunt multumiti si cred ca ar trebui sa nu mai pui la suflet tot, fi mai indiferent/a

| mihaela0205 a răspuns:

Pai depinde care sunt motivele pentru care va certati. oricum, te inteleg perfect happy Stiu cum e cand parintii tai nu te inteleg, si nici tu pe ei.
Mai bine vorbeste cu ei, si explica-le ca daca gresesti, ei ar trebui sa-ti explice pe un ton pozitiv ca nu a fost bine si data viitoare sa stii ce sa faci. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la varsta asta.va trece si -ti vei iubi parintii.