| HellGirl0 a întrebat:

Am o intrebare putin incurcata laughing.
Bunicul meu are un verisor (ii zicem X laughing ), si X are o fata (Z).
Si fata aceea (Z), are o verisoara (A).
Mie ce imi vine "A"?

Răspuns Câştigător
| PotatoMustDie a răspuns:

Deci vrei sa stii ce grad de rudenie ai cu verisoara fiicei varului bunicului tau?
Stiu ca daca aveati acelasi strabunic era verisoara de gradul 4, dar daca bunicii vostrii erau veri inseamna ca strabunicii erau frati, adica aveati acelasi strastrabunic. Probabil, sunteti verisoare de gradul 5.Si da, exista gradul 4, 5, 6, 7... de rudenie.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunteti nici un fel de rude. Numai bine!

| MissxD a răspuns:

Verisor de gradul 2 happy

| dodicuta a răspuns:

Tot verisor dar departat.

| AaNdYy a răspuns:

Tot un fel de verisor, dar nu te gandi la grade asa de indepartate. ca asa daca o iei in halu asta si eu is ruda cu matusha lu nu stiu care.

| PattyC a răspuns:

Ca un fel de verisor dar nu prea laughing.De obicei nu se ia la grade asa de indepartate.Deci fata aia nu iti vine nimic

| BogdySS a răspuns:

De obicei nu se merge la grade atat de indepartate de rudenie. Asa, toti am fi rude laughing

| Madut a răspuns:

Iti vine cam verisoara de gradu 6. adica o verisoara cam indepartata.