| joaxenul a întrebat:

Ce parere aveti de numirea unei stele drept cadou special? Mi se pare un pret cam mare pentru o bucata de hartie, dar in acelasi timp si un gest frumos. Credeti ca merita?
Se poate face ceva similar gratuit?

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu, nu merita, costa si foarte mult.

Gratis? Normal. Nu te impiedica nimeni sa zici "aia-i steaua mea, o cheama X"

| LaraClarice a răspuns:

Nu, nu cred că merită. Daca persoana e pasionată de astrul ceresc, îi poți face cadou un lănțișor din argint cu un pandantiv fosforescent, in forma de stea, sau o anumită planetă.

| doctorandus a răspuns:

E o pacaleala. Steaua va fi denumita astfel doar in registrul firmei respective, care n-are nicio legatura cu ce fac astronomii de profesie.

| 90210 a răspuns:

Nu merita

| Adry05 a răspuns:

Sincer, nu mi-ar placea un astfel de cadou, mi se pare risipa de bani pentru nimic, as prefera altceva cu banii aia sau mai multe cadouri cu banii aia laughing) sau sa-mi dea mie direct banii aia ca stiu eu ce sa fac cu ei laughing)

Răspuns utilizator avertizat