| anonim_4396 a întrebat:

Pai m-ati dat sfaturi de mai multe ori asa ca pun o alta intrebare sper sa-mi raspundenti la ea 1
Pai sunt cam saturata de tot ce e in jursad nu am niciun amic ..nu sunt sociabila, sunt timid(foarte), si am realizat ca deja am trecut prin prea multe dezamagiri in dragoste 4 baieti 2 dintre ei nici nu au stiut ca exist ..nu am vorbit niciodata cu ei din cauza ca nu aveam prieteni in comun. nu ne cunosteam si asa am ajuns sa-i uit dar acum m-am indragostit de un al 5-lea care mi se pare ffffffffff dragut si super. il cam stie lumea. e din acelasi oras cu mine si e mai mare ca mine cu un anare(15ani). si sunt sigura ca si asta va fi iarasi o dezamagire mare cum au fost si celelalte.crying am intrat azi intr-o depresie profund dezamagita de tot ce mi se intampla. vara asta o sa stau in casa toata vara. nici macar nu stiu ce sa fac de ce sa ma apuc. simt ca tembesc in casa ca peretii se aproprie de mine. m-am dus ieri afara si m-a durat oribil de mult capul pentru ca numai am iesit de5 zile afara nici nu am mers la scoala ca am fost bolnava si acelasi lucru la scoala sunt "ciudata" din clasa care are stilul ei, limbajul ei si nu vorbeste cu nimeni si e deja dezgustata de atatia oameni tembeli. nu stiu ce sa fac? sfaturi?sad mi-ar fi de folos nu numai acum si toata viata. chiar nu stiu ce sa fac cu baiatul pe care il plac. nici nu stie ca exist si nu trece macar 1 ora sa nu ma gandesc la el. Sfaturi plzz, mersi!

8 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Totul vine din interiorul tau.
Vezi lucrurile in negru,il iei pe,, nu,, in brate din start, nu ai incredere in tine deloc.
Ia trezeste-te intr-o dimineata si spune-ti in oglinda ca te vei schimba, ca vei gandi pozitiv.
Priveste partile bune ale tale si pune accent pe ele.
Inconjoara-te de oameni pozitivi si ai incredere in steaua ta.
Succes!
happy

| lulalica a răspuns:

Nu stiu, si eu sunt timida, dar uneori trebuie sa uiti de timiditate incearca sa-ti faci macar o prietena din clasa, colega de banca?, poate asa o sa te obisnuiesti sa socializezi mai mult.
Cat despre baiatul de care iti place, nu stiu, bagate si tu in aceleasi activitati in care e si el, si fii activa ( invingeti timiditatea), si eu sunt timida si uneori cand simt ca se uita cineva la mine ma pierd, nu mai sunt eu insumi laughing, dar cu timpu incerc sa uit de timiditate, asa sa faci si tu.
Succes! :*

| Daiana03 a răspuns:

Ca sa te observe baiatul respectiv incearca sa iti schimbi look-ul(o noua freza sau cv. de genu) si atunci te va observa. Si mie mi-a placut de multi baieti si nici nu au stiut ca exist sad. Incearca sa intri in vorba cu el si sa te comporti cat mai frumos cu toata lumea. Multa bafta :*

| IamFantastic a răspuns:

Dai naiba pe toti din jurul tau.

| GhuRtty1989 a răspuns:

Cauta in fiecare lucru partea buna si nu vei fi asa antisociala, ofera ajutorul atunci cand ai ocazia, astfel ceilalti se vor deschide mai mult fata de tine. fii deschisa fata de toti si toti se vor deschide fata de tine. cat despre noul vis lasa-l de o parte, nu iti va iluzii ca sa nu ai deziluzii. acum aunt alte lucruri mult mai importante pentru tine, de iubit o sa poti iuvi toaaaaaaata viata, dar daca pierzi lucrurile frumoase care iti ies in cale ( nu ma refer la baieti) atunci o sa fii frustrata mai tarziu pentru ca nu ai avut o abordare corecta a lucrurilor. oricum tu alegi ce vrei si binenteles vei suporta ceea ce alegi. toate in viata se bazeaza pe principiul actiunii si reactiunii.

| bobodanlili a răspuns:

Fate remarcata, prinde tupeu, avem decat o viata de trait nu poti sta invizibila toata viata. Daca stai numai in casa si nu socializezi nu se rezolva nimic.

| Anerol a răspuns:

Si mie mi-a placut de-un tip, in clasa a 6-a, era colegamiu de clasa.Acum ma bufneste rasu cand ma gandesclaughing.dar nu am vrut sa fiu cu el, ca n-am vrut pur si simplu.Am 15 ani, si sincer nu am nevoie de-un prieten.Presupun ca pana acum nu am gasit persoana potrivita, dar nici nu am vrut sa incerc.
Cunosc fenomene care la 12 ani parca-s amorezatele lu peste.oh go on. Mi se pare ceva ciudat.Sunt prea mici! Dar, in fine. Eu in locul tau as renunta, daca zici mai ales ca tipul e renumit, si nici macar nu stie ca existi.Mi s-a intamplat si mie.Dar sunt o persoana sociabila, ma imprietenesc repede.Nu stiu..incearca si tu sa te bagi in vorba..in fine! Succes.:d

| BiancaMo a răspuns:

Nu trebuie sa te simti rau din cauza asta. Exista multi baieti. Si eu am aceeasi problema. Avem timp destul pentru baieti. Gandeste altfel si nu te lua dupa toti "desteptii"..multi incearca sa iti faca rau doar fiindca le este cam frica de tine. Nu trebuie sa te lasi!