| cinevainpanamea a întrebat:

Hello am si eu o mica problema...

intr-un fel vreau sa intru anul viitor la liceul elena cuza din bucuresti pentru ca este foarte aproape de mine si imi este usor sa ajung (am si medie) dar... am un gand care ma impiedica.

o fosta prietena de`a mea (ne-am certat ffff rau) invata la liceul respectiv (cand eu intru in a9a ea trece a12a) si imi e intr-un fel rusine de ea. adica mi`e rusine cand o sa o vad pe hol, in curtea liceului etc si mi`e frica ca poate o sa inventeze diferite lucruri despre mine in liceu ca sa se razbune pe mine si sa`mi strice reputatia... cu toate ca au trecut pana acum 2 ani de cand ne-am certat (si anul viitor or sa fie 3)

ma gandesc ca anul viitor daca tot sa fie a 12a poate s`a mai maturizat un pic si n`o sa faca ceea ce cred eu...

help :d sfaturi :d

vreau sa intru in elena cuza la alte licee nici nu ma gandesc

dar. mi`e frica x_X

heeeeeellllp :d

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Nu mai sta stresata, ca cred ca are si ea o viata personala nu sta si acum dupa atata timp cu grija ta. Daca e bolnava cu capul e posibil sa vina cu inventii, dar daca e sanatoasa nu cred ca va face treaba asta. Nu are cum sa iti strice "reputatia", stai linistita.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De ce v-ati certat? Ar fi bine, ma gandesc, sa te intalnesti odata cu ea, de dragul vremurilor cand ati fost prietene, sa povestiti. Si cu ocazia asta poti sa o intrebi cum este la liceul asta.
Poate reusiti sa va si impacati (hmm, ar fi timpul, dupa 3 ani...), in Biblie zice sa nu te culci pana nu te-ai impacat cu aproapele tau. Nu este nevoie sa fiti iarasi prietene, cred oricum ca diferenta de varsta o sa fie acum un obstacol, dar nu este bine sa ramaneti inamici toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca chair ti. a fost prietena nu va zice nimic.