| IM5 a întrebat:

Hello! Ce sa vb cu un baiat ce la intalnit de o luna, sunteti impreuna, totusi nu suntem din acelasi judet, insa tot ne iubim, dar nu prea avem despre ce sa vb, am nevoie de nj sfaturi, eu nu sunt de felul meu sa incep sa vb despre dulcegari si altele, ceva amuzant si care sa il intereseze, eu stiu multe despre el, dar degeaba, si mai am o problema, el ma alinta mereu, eu il iubesc mult si nu prea o arat prin alinturi gen : dragostea mea, pisoias si din astea eu doar cu ubytu si cam atat, nu cred ca il deranjeaza ca nu il alint, totusi o spun direct prin vorbe,. deci pe scurt am nevoie de sfaturi ce sa vb cu el si de niste alinturi plz dau funda si vot big grin mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Floris83 a răspuns:

Dacă nu-s în firea ta astea, și nu te inspiră nici dragostea ce i-o porți, orice-ți spune oricine, nu va ține, tu revii de fiecare dată la firea ta, așa cume și firesc...cel mai simplu să-i zici direct ce se intîmplă cu tine, și așa el te va înțelege,... dacă te iubeste asa cum zici, îți tolerează și această mică și neinmportantă neputință. Curaj!

2 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Nu e greu sa intreti conversatii. O sa-ti dau cateva trucuri:
- cand povesteste ceva pune-i intrebari legate de subiect "am fost la supermarket si mi-am luat pantofi..." "cum erau preturile? ti-au placut si alte modele?"
- intereseaza-te de hobbyurile si interesele lui si documenteaza-te ca sa nu te prinda dezarmata, fii sigura ca va discuta cu placere despre nu stiu care echipa de fotbal daca e microbist
- nu ai precizat daca ai simtul umorului, insa sa stii ca te ajuta mult, poti memora cateva bancuri ca sa insufletesti atmosfera din cand in cand
- nu trebuie sa o dai in penibil cu alinturile, poti sa ii faci declaratii si complimente originale(hm... nu prea am idei la ora asta) insa ii poti arata ca apreciezi daca te-a ajutat sau ti-a daruit ceva
- discutati despre voi, placerile, dorintele voastre, chiar si problemele daca sunteti apropiati(fara sa exagerati), faceti planuri de viitor, stabiliti-va un obiectiv comun ( gen sa faceti cursuri de parasutism in vacanta, sau sa invatati impreuna sa jucati sah)

| CrissuCristina a răspuns:

Viata personala

In functie de cat de confortabil te simti sa vorbesti despre viata ta personala, vei hotari ce si cat vei spune despre tine la prima intalnire. E bine sa ai un echilibru. Daca iti place partenera, s-ar putea sa vrei sa ii spui mai multe despre tine, ca sa te cunoasca mai bine, dar asta nu inseamna ca trebuie sa spui totul.

Familie si prieteni

Familia si prietenii sunt un subiect bun de abordat la prima intalnire. Dar daca treci prin anumite probleme familiale nu e recomandat sa�le�spui partenerei tale. Poate vei regreta.

Munca

Intotdeauna jobul este un subiect foarte ok pe tema caruia poti discuta. Nu numai ca iti vei cunoaste mai bine partenera, dar iti vei da seama si ce fel de om e, ce fel de caracter are, dupa planurile de viitor.

Calatorii

Poate fi foarte interesant sa vorbesti despre locurile in care ai trait sau ai calatorit. E posibil sa
aveti experiente similare, sau diferite din care puteti invata. Cere detalii. Intreab-o ce i-a placut si ce nu in calatoriile sale.

Pentru ca si subiectele sa vina de la sine, e bine ca locul de intalnire sa fie unul ales inteligent. Mergeti la un muzeu, sau la o expozitie, ori la vreun eveniment monden, ceea ce va va ingadui sa abordati multe alte subiecte. Poti comenta cu privire la locul in care te aflii, cere parerea partenerei, sau spune-o pe a ta.
Alinturi)bebe,puiut,sweety,ingeras, gogosel, etc.