| unudoitreimaplictisesccadracu a întrebat:

ce mai faceți? happy pai din nou am nevoie de ajutorul tău. Aici am nevoie de un răspuns mai detaliat deci dau funda. Ideea e ca eu simt ca viața mea e ca o balanța. pe o parte a ei e dragostea iar pe alta fericirea și nici odată da când sunt eu nu a fost egala eram ori fericit sau îndrăgostit. dar nu exista fericire fără dragoste și dragoste fără fericire problema mea e ca atunci când mă îndrăgostesc (de cele mai multe ori de pers nepotrivita ) pierd o mare parte din fericire deoarece pun foarte mult suflet la orice fac iar la dragoste îl pun uneori pe tot prea repede... sad ăsta e partea dragostei iar acum cu fericirea Bun realizez ca viața merge înainte și totul e bine dar prietenii vin și pleacă și cei adevărații nu pot sta 24 din 24 cu tine și atunci apare sentimentul acela ca lipsește ceva sau mai exact cineva pe care sa îl iei în brațe sa o săruți sa o iubești și sa te simți completat cu ea :3 acum întrebarea ce ar trebui sa fac sa înclin balanța și dacă da Cum? Și dacă sa nu o înclin atunci ce ar trebui sa fac. e o întrebare care mi-a pun de mult sad

3 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
După cu ai spus şi singur, iubirea are legătură cu fericrea. Doar "iubirea falsă" sau pasiunea poat aduce după sine sentimente rănite. De aceea trebuie să te asiguri că tu însuţi eşti gata pentru a iubi, de ce anume ai nevoie sau ce fel de persoană ai dori să ai lângă tine şi dacă e acea iubire adevărată care are la bază nu doar sentimente dar şi raţiunea, sau e o pasiune cu sentimente puternice ce se vor stinge peste ceva timp.
Aici poţi găsi unele sfaturi foarte practice.

http://www.jw.org/......intalniri/
http://www.jw.org/......-potrivit/
http://www.jw.org/......casatorie/

Cele bune.

| RosyInferno a răspuns:

Oh, yeah. that old story.
Faza este ca. fericirea vine odata cu dragostea. Indiferent ca te indragostesti de persoana potrivita sau nu, persoana respectiva te face cat de cat fericit. Si, bineinteles, dupa ce va despartiti, fericirea ta zburda pe campii, pentru ca este normal sa doara. Problema este si la tine: daca te indragostesti repede, inseamna ca nu ai anumite. standarde. Sa stii exact ce iti place, ce nu, ce poti accepta si ce nu, pana unde poti merge si unde nu. Asta doar tu poti rezolva.
Cat despre prieteni. este adevarat ca nu pot sta 24 de ore din 24 cu tine, dar mereu poti apela la un alt tip de prieten/prietena. (Muzica, cartile, desenul, filmele etc.)
In viata, conteaza momentele frumoase. Trebuie sa ne axam pe ele si deseori sa lasam durerea sa existe, dar sa nu o bagam in seama. Exact cum fac copiii mici din clasa a 7-a: imi place de el, el m-a lasat balta o data, lasa ca o sa ma prefac ca nu il bag in seama si trec pe langa el ca si cum nu exista.
Oricum. daca vei avea nevoie de cineva, poti apela la mine. (Printr-un mesaj ceva) Sper sa fie bine si sa-ti pui gandurile in ordine!

| Monalici a răspuns:

Ştii, atunci când te simţi goală, parcă lipseşte ceva din tine, ăla e sentimentul de dor. Îţi e dor de o persoană. O vrei mereu lângă tine.
Nu ştiu ce să îţi zic dar fă mereu ceva ce ştii că te va face fericită. Nu sării la primul băiat care îţi acordă puţină atenţie. Aşteaptă băiatul potrivit. :3
Fericirea e, e foarte uşor să fi fericită, dar e greu de " întreţinut "fericirea, cred că ştii la ce mă refer.
Cum zisăi mai sus " Fă mereu ce te face fericită".
Sper că te-am ajutat. Fundiţă? puppy dog eyes