| MineaAndreea a întrebat:

Cununia civila se poate face în orice zi a săptămânii sau exista anumite zile? Daca da, difera aceste zile de la o primărie la alta sau e la fel peste tot în tara?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare primarie face programele proprii pentru cununiile civile.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate face Cununie religioasa oficiata de un preot, in orice zi a saptamanii, exceptie facand Postul Pastelui si Postul Craciunului.

Cununia Civila se poate oficia chiar in orice zi a saptamanii, depinzand strict de programul Primariei locale (daca cununia civila se face la tara) sau de programul de la Casa Casatoriilor, pentru cei de la oras.

| CalinaXandra a răspuns:

Se poate face în orice zi a săptămânii diferenta e ca în cursul săptămânii nu plătești taxa în weekend plătești

| ariel13 a răspuns:

Orice zi.