| axton a întrebat:

Ieri seara oglinda din baie a cazut de pe perete si s-a spart in doua. Ce semnificatie are? E de rau?

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

E de rau, bate tu cuiul ala mai bine, ca oglinzile sunt scumpe.
Este gresit sa te bazezi pe superstitii, sunt lucruri legate de credintele vechi si de vrajitorii, ori noi suntem crestini, nu?
Hmm, ma intreb cat de crestini suntem totusi. thinking
Domnul fie cu tine.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Sunt doar superstitiihappy

| Oxanna a răspuns:

Numai in doua? FIX IN DOUA? uau, cat de tarehappy... daca ai iubit/prieten/sot, orice de acest gen, s-ar putea ca oglinda sa semnifice o inima care s-a crapat in doua deci...despartire,daaar probabil ca nu e asa:-J ziceam si eu, sti tu, tot ce e posibil

| Ana_6509 a răspuns:

Absolut nimic iar data viitoare să o prinzi mai bine pe perete.

| L a răspuns:

Din punctul meu de vedere nici-o semnificatie.
Nu cred in ce se spune, atunci cand se sparge oglinda.in mod sigur nu o sa ai 7 ani de ghinion.

| Madalina1455684 a răspuns:

Din poza pe care o am in fata se reiese faptul ca esti destul de mare sa iti dai singura seamawinking.

| georgianaionescu a răspuns:

Pai din batrani se spune ca nu te mariti 2 ani. da na.

| maria_5981 a răspuns:

Sunt tot felul de superstitii.Mi s`a intamplat si mie, si n am vazut o diferenta...Imi mergea la fel(si bine si mai putin bine)

| lorre a răspuns:

Superstitii! deci le urasc! stiu pe cineva care lucreaza la o fabrica de oglinzi si a spart zeci de oglinzi dar nare nici pe naiba are o familie reusita si are si noroc atata cat ii trebuie na avut parte de nicio nenorocire sau ceva de genul asta asa ca stai linistita :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e de rau cativa ani vreo 6-7 ani, eu am patit-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am mea s-a spart i n doua

| OHmyGosh a răspuns:

Superstitii.insa am vz o emisiune la televizor cu superstiile.cica daca spargi oglinda trebuie sa lasi mi se pare cioburile 7 ore asa.pe urma se le aduni. zice ca ai ghinion 6 sau 7 ani daca nu le lasi...parca asta e

| diana07 a răspuns:

Și care e răspunsul? Au trecut 9 ani. Ce s-a întâmplat?

| viorelutza a răspuns:

E o superstitie, se spune ca nu te vei marita 7ani, dar eu sincer nu prea cred...casatoria nu depinde de la o oglindalaughingdar si eu am spart azi dimineata o oglinda, asa ca stai linistita, se mai intampla si cu altiiwinking

| catalina95 a răspuns:

Da am auzit ca daca se sparge singura moare cineva din familie(((

| catalina95 a răspuns:

Pai am citit ca daca se sparge oglinda singura va muri cineva din familie

| Banu_Rubin_1993 a răspuns:

Mi Sa spart oglinda in sera asta CE inseamna e de Rau?

| Banu_Rubin_1993 a răspuns:

Mi Sa spart oglinda in sera asta CE inseamna e de Rau? Atentie a cazut singura