| Roliii a întrebat:

Imi este rusine sa mai ies pe strada! Adesea cand ies pe strada, cand dau de tigani ei considera ca sunt unul de al lor,incercand sa ma abordeze, ei bine intr-adevar sunt bronzat si asa... doar ca eu nu sunt un tigan(sau cel putin n-am fost crescut de astfel de entitati) si am adesea am impresia ca unii din jurul meu zic despre mine ca sunt tigan, mi-e rusine daca cineva crede despre mine ca sunt tigan.si nu stiu ce sa mai fac ac sa nu creada lumea cand sunt tigan!

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca esti mai bronzat e normal.Si eu cand vad pe unu mai negru ma gandesc ca e tigan laughing Dar nu as avea nimic impotriva unui tigan daca e om de cuvant Si de onoare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Una dintre iubitele mele a fost tiganca si nu mi-a fost rusine sa ies cu ea. Chestia este ca se comporta ca o doamna in societate.

| Bybanu a răspuns:

Eu nu am nimic cu tigani, doar cu astia din orase gen Bucuresti. Astia de se strang in grupuri, fac tot felul de combinati, furturi, se da la piz.de pe strada etc.

Nu trebuie sa faci pe nimeni sa creada ca esti roman. Fiecare crede ce vrea. Tu trebuie sa fi tu, sa te comporti cat mai bine, sa eviti genurile de oameni care fac prostii, sa iti alegi bine prietenii si ce mai crezi tu ca e corect.

De ce trebuie sa dai cuiva explicati ca nu esti tigan? Ii spui o data, nu intelege, PA!

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi de lucrul acesta.
"Imprieteneste-te dar cu Dumnezeu si vei avea pace; te vei bucura astfel iarasi de fericire." (Iov.22:21) Invata sa mergi cu El oriunde si nu vei mai avea de ce sa iti mai faci griji.
Citeste carticica aceasta: http://www.google.ro/......http?/url

| h3r a răspuns:

Primul pas ar fi să nu te mai stresezi pentru asta! Nu uita că lumea vorbește repede la prima apariție, trebuie doar să fii TU, așa cum ai fost crescut, să fii OM.

| Felys a răspuns:

Sa nu te comporti ca unul dintre ei,eu am avut colegi care erau foarte bruneti dar crede-ma ca nimeni nu i-a confundat cu taganii,aia sunt rasa naibii,sunt vulgari,puturosi,cu ochii numai dupa furat, rai, nu conteaza culoarea pielii, conteaza cum te comporti in societate, lumea dupa comportament te judeca nu dupa cum arati

| AliGab a răspuns:

Ce iti pasa tie ce crede lumea? Ce daca esti mai brunet? cunosc cazuri de tigani care au iesit din mijlocul lor prin fortele proprii, urmand o facultate si fiind foarte respectoasi chiar daca sunt tigani. Uite ce este: nu conteaza ce crede lumea sau ce spune lumea, conteaza cum te simti tu ca om. Nu ai de ce sa fii complexat. Fii tu, fii natural, fii asa cum vrei iar de ce spun altii sa nu iti pese. Faptul ca tiganii te abordeaza crezand ca esti unul de al lor l-ai putea folosi ca un avantaj, salutandu-i si zambindu-le, dar neintrand in anturajul lor. Gandeste-te ca daca ai fi fost mai alb te-ar fi putut lua la bataie, sau sa te jefuiasca etc. Asa te saluta si te cred unul de-al lor: mai bine de atat nu se poate happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Spune-mi, te rog, cat de mult crezi ca conteaza ceea ce cred altii despre noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratale ca nu esti cum cred ei si in plus totusi daca asa arati tu nu e vina ta! Multa bafta!(Demonstreazale cum esti tu cu adevarat!)

| WeAreSmart a răspuns:

Ai facut ceva urit ca sa te numeasca careva tigan? aia care zic ca esti tigan pentru ca esti mai mulat... trimite-i in **** ca-s niste prosti degradati big grin

| alex10Gtgta a răspuns:

Ha ha asa credeam si eu... Si eu am stat printre ei dar n-am fost crescut ca ei ha ha... Si asa-mi spuneau si mie cite o data dar mie si in alte feluri si le spuneam ca tu esti ma nu te uiti la tine si apoi la mine... Si gata te lasa in pace eiii la mine era un caz un pic mai diferit eu stateam in Bucuresti...

| Daniell25 a răspuns:

Pai... poate ai arata tu ca ei dar trebuie sa stii ca nu numai aspectul te include intr-o colectivitate ci si comportamentul! Incearca sa te debarasezi de ei prin simplul tau comportament care trebuie sa fie unul de OM CALCULAT. Ce vrea sa insemne asta? adica sa ai un vocabular bogat si sa stii sa ii faci din vorbe
BAFTA!