| Kandee a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani si e o chestie care ma macina de ceva timp. Sunt momente in care ma vad frumoasa si momente in care nu ma plac deloc. Nu am avut niciodata prieten si nu vorbesc cu niciun baiat. Cand merg pe strada majoritatea persoanelor se uita dupa mine (in special baietii) sau cand intru in magazine toata lumea e cu ochii pe mine. Cand ies cu prietena mea imi mai spune chestii gen "ce se uitau toti dupa tine cand ai intrat" sau "toata lumea se uita la noi, dar mai ales la tine". La fel imi spune si mama sau orice persoana cu care ies. Intr-o zi un tigan se uita la mine obsesiv si apoi mi-a zis ca sunt foarte frumoasa, alteori ma strigau oamenii de la terase sau ma fluierau. Dar chiar nu stiu daca sa ma consider frumoasa sau nu, nu stiu daca lumea chiar ma considera draguta. Daca eu am parerea asta despre mine, am impresia ca toata lumea gandeste la fel. Nu sunt genul de fata cu multi prieteni si multe like-uri pe facebook...Credeti ca e totul in mintea mea (faptul ca ma consider urata) si de fapt n-ar fi asa?

2 răspunsuri:
| Stefi3Unicorn a răspuns:

Pai dupa parerea mea cred ca doar pentru ca tie ti se pare ca esti urata asta nu inseamna ca esti! Si eu tot timpul cand ma uit la mine mai ales in oglinda consider ca sunt urata si chiar nu iteleg cum pot sa am in jur de 80 de like-uri in 3-4 ore pe facebook chiar daca zic ca sunt urata! Cel mai mult conteaza frumusetea intorioara, normal ca conteaza si cea exterioara ca nu e tot una ca areti ca o papusa dar esti proasta ca stalpul sau ca esti urata si neglijata si buna la suflet. Eu zic ca 75% conteaza frumusetea interioara si dupa aceea cea exterioara! Doar pentru ca te fluiera lumea si striga dupa tine aia nu inseamna ca trebuie sa te simti ca o fufa(scuze expresia, dar majoritatea persoanelor daca vad o fata foarte frumoasa cred ca e fufa) si chiar daca nu prea vorbesti cu baieti stai linistita, cu timpul o sa iti afli persoana potrivita! Chiar daca alte fete la 15 ani au avut multi iubiti nu inseamna ca tu nu esti frumoasa! Eu as zice sa mai astepti putin cu baieti. Mai ales daca e primul iubit si o sa isi bata joc de tine si o sa iti para rau si o sa 'suferi'! Sper ca ti-am fost de folos! (Nu te lasa pacalita de poza de profil e poza foarte veche si nu sunt doar un copil de 8 ani)

| lostsoul1712 a răspuns:

As vrea sa iti pot raspunde, dar sunt in aceeasi situatie, uneori am impresia ca sunt frumoasa, alteori ca sunt urata de-a binelea, cu toate ca multa lume ma complimenteaza pentru infatisarea mea.Eu sunt complexata si de inaltime, am 16 ani si 1, 58 m, dar voi invata sa accept asta.Nici cu baietii nu prea vorbesc pentru ca pe cei pe care ii plac mi-e teama sa ii intreb despre sentimentele lor pentru mine, iar pe cei pe care am impresia ca ma plac, eu nu ii plac.The story of my life.Anyway,stiu prin ce treci.