| Lili_9060 a întrebat:

Imi puteti spune tot despre Will, Zane, Lewis, Bella, Cleo, Rikki si Emma de la h20? Va rog! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Insurgent a răspuns:

Despre lewis
Nume real: Angus McLaren
Alias: Gus
Data nasterii: 03 Noiembrie 1988 (21 ani)
Zodia: Scorpion
Locul nasterii: Leongatha, Victoria, Australia
Status marital: necasatorit
Surori: Kate McLaren
Inaltime: 1,76m
Greutate: 64kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: blond
Hobby-uri: actoria si muzica
Site oficial: www.h2ojustaddwater.com.au

Joaca rolul lui Lewis McCartney in serialul H2O difuzat pe JETIX. El este un bun prieten al actritei Phoebe Tonkin.

http://www.starmania.ro/poza.htm?angus-mclaren_14.jpg

Angus McLaren (n. 3 noiembrie 1988, Leongatha, Victoria, Australia este un actor australian, cunoscut cel mai bine datorită rolului său în serialul Silversun şi H2O - Adaugă apă. A apărut de asemenea în serialele Neighbours, Something in the Air, Blue Heelers, Packed to the Rafters şi All Saints.

Viaţa personală

Angus s-a născut pe data de 3 noiembrie 1988, în Leongatha, Victoria, în Australia. El a cultivat la o fermă de lângă Leongatha, în estul lui Melbourne.

Hobiuri/ Sporturi

Înafară de cariera lui în actorie, Angus este şi un sportiv pasionat, excelând la înot şi în fotbalul AFL. Angus este bateristul trupei australiene, Ballet Imperial. Trupa a fost semi-finalistă în competiţia Future Rock, din [[2005]

H2O - Adaugă apă

Angus McLaren joacă în serialul pentru copii şi tineri, H2O - Adaugă apă, interpretându-l pe Lewis. Acesta este prietenul celor trei fete-sirene, Cleo (Phoebe Tonkin), Emma (Claire Holt) şi Rikki (Cariba Heine).

La sfârşitul primului sezon, acesta are o relaţie cu Cleo (Phoebe Tonkin), dar o încheie la începutul celui de-al doilea, devenind iubit cu Charlotte (Brittany Byrnes)

Despre zane
Zane, este personajul cel mai complex. Initial a fost creat ca un personaj negativ, apoi nu stiu de ce producatorii si scenaristii au hotarat sa-l transforme incetul cu incetul intr-unul pozitiv, sau poate asa a fost gandit de la inceput, si daca asa a fost gandit de la inceput subliniez faptul ca este cel mai complex.

Este un baiat de bani gata ( asta nu este de condamnat, nu este vina lui, nu alegem noi daca sa ne nastem intr-o familie bogata sau nu, acesta ne este destinul), care isi utilizeaza resursele materiale in toate actiunile pe care le intreprinde, fie in mici rautati, fie in aparate de detectie, fie in haine si bijuterii pentru fetele cu care iese. Cunoaste puterea banului, si o foloseste, desi se vede ca nu-i iubeste si nu lasa banii sa-l stapaneasca.

Rautatea si aroganta lui vin dintr-o singura directie, frustrarea, frustrarea ca este un baiat bogat caruia tatal i-a aratat "iubirea" numai prin bani, i-a aratat atentia lui numai umplandu-i portofelul. Este un baiat care tinteste sa capteze atentia. A fost un copil crescut fara mama, poate parasit de aceasta, crescut de un tata arogant si fara setimente pe care nu-l putea multumii cu nimic.
Din dorinta lui de a atrage atentia tatalui a devenit un copil problema, si apoi un adolescent rebel, rautacios si arogant, cu un sigur tel: sa fie mereu in centrul atentiei. A stiut intotdeauna ca banii si rautatea conduc la acest tel, atrag atentia. Atentia negativa tot atentie se numeste.

Este capabil de sentimente pe care si le reprima, pentru a nu da dovada de slabiciune, insa intreaga sa frustrare este invinsa in momentul in care apare in viata lui o persoana care avand si ea propriile frustrari i le intelege pe ale lui, pe scurt ii acorda atentie, il admira si il iubeste pe el nu pe banii lui. Faptul ca aceasta persoana se dovedeste a fi o tanara frumoasa, interesanta, enigmatica si cu personalitate puternica il atrage si mai mult, si riscul de a se indragosti este foarte mare.

Faptul ca totusi nu si-a reprimat sentimentele fata de Rikki, faptul ca a avut dorinta sa lupte pentru ea, schimbandu-si suta la suta atitudinea fata de cei din jur, ca a invatat din propriile greseli si si-a dat seama ca fericirea nu inseamna sa fi in centrul atentiei, este totusi de admirat.

In sezonul doi, vom descoperi un Zane cu totul special, un Zane dedicat unei singure persoane, acelei persoane care l-a schimbat, care l-a invatat adevaratele valori, un Zane indragostit si romantic, dar un Zane care este in continuare imprevizibil si cu multe calitati sportive.

Nume real: Burgess Abernethy
Alias: Burg
Data nasterii: 21 Februarie 1986 (23 ani)
Zodia: Pesti
Locul nasterii: Australia
Status marital: necasatorit
Mama: Alice Abernethy
Tatal: Tylor Abernethy
Surori: Amanda Abernethy
Animale: o pisica, un caine de rasa
Inaltime: 1,70m
Greutate: 75kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten inchis
Hobby-uri: actoria, pescuitul

Despre cleo
Phoebe Tonkin s-a nascut in anul 1989 in Sydney, iar la varsta de 4 ani a urmat diverse cursuri de dans cum ar fi: baletul, hip hop.etc.
Phoebe a urmat cursuri de actorie la Australian Theatre for Young People (ATYP) la Warf Theatre la varsta de 12 ani. Cursurile au inclus si Shakespeare, Script to Stage, Clowning Around si Musical Theatre.
Invatand la scoala Qweenwood din Balmoral, cunoscuta pentru abilitatile ei excelente in drama, ea a luat cursuri particulare de actorie si a fost mereu implicata in productiile scolii, acestea ar fi: Antigone, White Crane si Venetian Twins. In fiecare an, Phoebe participa la festivalul Shakespeare, castigand finala in 2005 in Midsummer Nights Dream.
La varsta de 16 ani, fiind cea mai tanara din productia H2O, Phoebe a castigat rolul lui Cleo. Desigur a depus mult efort pentru a se antrena la innot deoarece nu innoata prea bine.
Nume real: Phoebe Tonkin
Alias: Cleo
Data nasterii: 17 Octombrie 1989 (18 ani)
Zodia: Balanta
Locul nasterii: Sydney, Australia
Status marital: necasatorit
Mama: Sandra Tonkin
Tatal: Philip Tonkin
Surori: nu are surori
Frati: nu are frati
Animale: un peste pe nume Pluto
Inaltime: 1,66m
Greutate: 61kg
Dimensiuni: 91-60-86
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: inotul, acoria, cititul, modellingul
Educatie: Australian Theatre for Young People, Queenwood School for Girls in Balmoral
A castigat Miss Gold Coast in 2005 si are 3 titluri de cea mai frumoasa fata din orasule ei.
Site oficial :www.h2ojustaddwater.com.au

BIOGRAFIE:
Phoebe Tonkin s-a nascut in anul 1989 in Australia (Sydney, New South Wales).
Joaca rolul lui Cleo Sertori in filmul de pe Jetix "H2O-just add water". Are si o cariera de model.
A castigat Miss Gold Coast in 2005 Si inca 3 titluri de MIss cea mai frumoasa fata din orasul ei!

Despre rikki
Jucand rolul lui Rikki Chadwick, Cariba Heine are un vis implinit.
Cariba s-a nascut in Africa de Sud in data de 1 octombrie 1988, si s-a mutat in Australia in anul 1991.
Ea este actrita inca de la varsta de 3 ani.
Pasiunea Caribei este dansul si actoria. Dorinta ei este sa continuie sa joace cat mai mult timp.
Cariba a jucat in filmul Ballistic Sessions in rolul Amandei si a fost angajata ca cea mai tanara dansatoare la Stargazers Convention in Sydney.
A aparut in videoclipul aritstului Will Young in UK.
Cariba este o actrita foarte ambitioasa, si pentru acest rol ea a angajat o antrenoare de innot pentru ca sa invete sa innoata mai bine sub apa.
Cariba a fost chemata la auditia finala care a fost filmata sub apa. Cand i-au spus ca a castigat rolul, ea a tipat de bucurie si a fost foarte incantata de faptul ca a castigat rolul lui Rikki.
Cartea favorita si de ce:
Long Walk to Freedom de Nelson Mandela. Cartea esto o autobiografie politica.
Filmul preferat: 300
Albumul preferat: Black Holes, Revolutions de la Muse.
In timpul liber: merge la shopping, danseaza si asculta muzica.
Sportul preferat: gimnastica ritmica.
Motto: "Everything happens for a reason" - Totul se intampla dintr-un motiv.
Cel mai frumos lucru fiind sirena:
a fost sa innoate cu coada de sirena, simtindu-se mai naturala decat fara coada.
Planuri de viitor: sa se mute inapoi in Sydney si sa continuie actoria si dansul, iar poate intr-o zi la va imbina pe cele doua.

Nume real: Cariba Heine
Alias: Rikki
Data nasterii: 01 Octombrie 1988 (19 ani)
Zodia: Balanta
Locul nasterii: Africa de Sud
Status marital: necasatorit
Mama: Samanda Heine
Tatal: Gather Heine
Inaltime: 1,66m
Greutate: 68kg
Dimensiuni: 84-60-82
Culoarea ochilor: albastri
Culoarea parului: blond
Hobby-uri: cititul]
Adresa de E-MAIL:caribajustme
Site oficial: www.h20justaddwater.com.au

Despre bella
Nume real: Indiana Melissa Evans
Alias: Indy
Data nasterii: 27 Iulie 1990 (19 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Australia
Status marital: necasatorit
Animale: o pisica
Inaltime: 1,81m
Greutate: 67kg
Dimensiuni: 91-60-85
Culoarea ochilor: albastri
Culoarea parului: blond
Hobby-uri: lectura, modelingul
http://www.starmania.ro/poza.htm?indiana-evans_3.jpg

Despre emma
Nume real: Claire Rhiannon Holt
Alias: Clery
Data nasterii: 01 Ianuarie 1988 (22 ani)
Zodia: Capricorn
Locul nasterii: Brisbane, Queensland, Australia
Status marital: necasatorit
Mama: Mary Holt
Tatal: Nick Holt
Frati: Robby Holt
Animale: Un catelus de rasa
Inaltime: 1,76m
Greutate: 61kg
Dimensiuni: 89-63-88
Culoarea ochilor: albastru
Culoarea parului: blond
Hobby-uri: inotul de performanta
Educatie: A studiat scoala de inot profesionist si liceul de Matematica-Informatica.

Claire Holt, pe numele său complet Claire Rhaiannon Holt (n. 1 ianuarie 1988, Brisbane, Australia) este o actriţă australiană.
Claire Holt este o actriţă care ştie sa fie un star, jucând în rolul Emmei Gilbert din serialul H2O - Just Add Water, difuzat pe canalele Network Ten şi Disney Channel TV (în Australia) şi pe canalul Jetix (în România).
În anul 2005 Claire a fost premiată pentru Stuartholme School.
Când a fost întrebată despre planurile sale, Claire a spus că vrea să îşi ia licenţa la Universitate, dar că în prezent nu poate, pentru că are prea mult de lucrat la rolul Emmei din H2O Just Add Water.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant niste oameni foarte draguti imi place de cleo, rikkisi bella

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Will este un baiat care te place mult
zane este un baiat care o place pe rikki si lucreaza la cafeneaua rikki
lewis este un baiat care ii place sa mearga la pescuit si ii place de cleo
bella este o fata care ii place de will si sa cante la cafeneaua rikki
cleo este o fata care ii place sa inoate si de lewis si ii plac pestii
rikki este o fata care uneori face pe sefa
emma este o fata care ii place pe bailon si as

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiana Evans

Nume real: Indiana Rose Evans

Alias: Indy

Data nasterii: 27 Iulie 1990 (19 ani)

Zodia: Leu

Locul nasterii: Australia

Status marital: necasatorit

Animale: o pisica

Inaltime: 1, 81m

Greutate: 67kg

Dimensiuni: 91-60-85

Culoarea ochilor: albastri

Culoarea parului: blond

Hobby-uri: lectura, modelingul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rikki

emma e o sirena cu puteri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Will e un frumos ca si tine, lewis e si el un dragut si imi place pentru ca e expert la chimie si mie imi place chimia, tu esti o frumoasa, cleo e foarte sensibila si imi place mult de ea rikki e preferata mea, ema e o desteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ca este toti corecti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost fraiere si proaste si voi care intrebati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Will este un baiat care o plc pe bella si e obsedat de scoici, roci si animale acvatice.zane e unul din baieti asa si asa ii plc sa fie primul si daca nu e crezut la ceva bubuie. lewis e un baiat ninune si e pe jumatate biolog maein.bella e o fata atat de frumo si dragutica incat imi vn sa o mananc.cleo este iubitoare de slusbe usoare dar se cearta cu sora ei mai mc.rikki este mai nervoasa si ne calma. emma este o fata responsabila si spune mereu adevarul dar nu cle cu sirenele.

| betti a răspuns:

Mai am inca de scris, dar m-ai ajutat enorm lifeisshit cu toate informatiile despre Cleo, Emma, Rikky si Bella si tot tie ti-as fi dat si eu fundita pentru ca meriti.Multumesc,m-ai ajutat enorm!

| # Soranna :x a răspuns:

Rikky-Nume real: Cariba Heine
Alias: Cari
Data nasterii: 01 Octombrie 1988 (19 ani)
Zodia: Balanta
Locul nasterii: Africa de Sud
Status marital: necasatorit
Mama: Samanda Heine
Tatal: Gather Heine
Animale: un caine
Inaltime: 1, 66m
Greutate: 65kg
Dimensiuni: 84-60-82
Culoarea ochilor: albastri
Culoarea parului: blond
Hobby-uri: cititul, actoria, inotul
Date contactare: cariba_justme

C ariba Heine s-a nascut la 1 octombrie 1988 in Africa de Sud. In anul 1991 s-a mutat in Australia.
Joaca in productia australiana "H2O", ce se difuzeaza pe Jetix, precum si in seria a3a a serialului australian "Blue Water High". Este pasionata de actorie si dans, dansand de la varsta de 8 ani in studioul de dans al mamei sale. Familia ei a sustinut-o intotdeauna, mama si fratele ei fiind dansatori. Insa, mai presus de toate, Cariba este o buna inotatoare.

Mai departe cauta`pe www.clopotel.ro :*
Funda?;;)

| PisssiMicc a răspuns:

Buna! Deci will este acum impreuna cu bella. Lewis acum este plecat in alta tare sa invete la universitate.Zane s-a despartit de Rikki si sora lui Will, Sofi incearca sa fie cu el.Bella este cu Will. Rikkinu mai este cu nimeni.Cleo il asteapta pe LEWIS sa vina.si Emma a plecat cu parite insule sa navigheze. papa!