Anna
| Anna a întrebat:

In ce domeniu al vietii tale te consideri deficitar?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Pana si marele Einstein s-a recunoscut drept "cel mai imperfect" om de pe pamant. Pana si noi ne-am recunoscut deficientele. Se pare insa, ca altii sunt prea buni pentru noi. Ii invitam sa se mute pe Marte.

13 răspunsuri:
Anna
| Anna explică:

Salut Roxi,
iti multumesc pentru provocare.Chiar m-am gandit sa postez si eu carentele cu care ma confrunt.Absolut.Suntem imperfecti, fara exceptie. Uneori imi lipseste rabdarea, alteori sunt prea comoda si tratez lucrurile cu superficialitate.Si ar mai fi. dar nu vreau sa exagereztongue

| Bacemi a răspuns:

Eu sunt deficitar pe toate planurile : comunicare, vointa, rabdare, curaj, etc. Nu obisnuiesc sa imi dezvolt o anumita calitate. Daca devin mai intelept este pentru ca dezvolt toate procesoarele odata happy

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Momentan...sunt multumita de ce am si cat am.
Imi doresc sanatate si putere de munca sa imi pot permite in continuare tot ceea ce imi doresc pe plan material, sufleteste sunt implinita.

mira
| mira a răspuns:

Desi celorlalti le apar altfel, stiu ca sunt deficitara in ceea ce priveste vointa si curajul. Mira

eileen
| eileen a răspuns:

Rabdare...nu o am si gata.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pe plan personal sunt implinita si fericita - adica daca ma gandesc ca ai mei sunt bine si asta este fericire pentru mine. Totusi exista zile in care nu sunt multumita de mine, am pretentii mari si de la mine si de la altii. Dar cu altii sunt mai ingaduitoare - pe mine ma cunosc mai bine si... sincer cred ca pot mai mult.
Imi pare rau ca sunt departe de parinti si frati, imi lipsesc teribil.
Din punct de vedere al sanatatii s-ar putea sa stau mai bine..., dar oricum sunt mai bine decat eram - asa ca suntem optimisti pe viitor.
Imi place meseria pe care o fac - imi este si hobby in acelasi timp, ceea ce este destul de rar in zilele noastre.
Deficitar nu cred ca este cuvantul potrivit pentru a descrie ceea ce simt.
Tu Anna, tinand cont ca esti tanara si la inceputul vietii cand drumurile ti se deschid, consideri ca ai un domeniu deficitar?

| kh1ss a răspuns:

Financiar

cristian
| cristian a răspuns:

In domeniul comunicarii.

| cristi a răspuns:

Comunicarea, este un minus si pentru mine, uneori nu pot sa exprim exact ceea ce vreau sa transmit sau uneori tonul pe care il folosesc(involuntar) imi denatureaza mesajul

| ada a răspuns:

Ma consider deficitara in domeniul profesional...Am finalizat studiile superioare, dar nu am experienta in domeniu, motiv pentru care nu ma pot angaja niciunde... C u totii cer experienta minimum 2 ani...Asadar,si domeniul financiar este afectat.

| SimpleSergio a răspuns:

Permite-mi sa te intreb roxi happy.care este meseria ta? Mi-ai trezit interesul deoarece...hobbyul care se asociaza cu o activitate facuta cu pasiune si din placere...este cred eu cea mai buna meserie happy Si esti cel mai implinit... Din aceasta cauza te intreb happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vointa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am incredere in fortele mele si uneori las prea mult de la mine si asta poate afecta orice domeniu happy
As vrea sa am o cultura generala mai vasta.