| anonim_4396 a întrebat:

In ce mod as putea sa cer iertare fostului iubit ca sa ma ierte?crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvintele nu te ajuta ci faptele; un simplu "imi pare rau" nu va sterge totul

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde ce ai gresit. In general daca esti sincera si n-ai gresit in mod ireparabil se poate rezolva cu un simplu Iarta-ma, te rog, stiu ca am gresit.
Daca e mai complicat si ai gresit rau, pune-te in situatia lui si gandeste-te ce ar putea sa faca el ca sa te impace. Conteaza foarte mult sa-l cunosti bine ca sa poti sa-i ceri iertare. Imi pare rau ca nu-i vin alte idei pe moment.

| mihalitza a răspuns:

Daca el inca te mai iubeste(de lucru asta la un baiat iti dai seama foarte usor)este bine sa ai o discutie sincera despre ce s-a intimplat.Sigur te va asculta...Impacarile sunt foarte frumoase! Dupa aia, straduiti-va sa nu mai gresiti prea mult unul fata de celalalt...

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde ce i-ai gresit... Barbatii pot fi "impacati" destul de usor..., dar depinde de greseala...
Daca te-a iubit cu adevarat, in urma unei discutii, in care sa-i explici de ce ai gresit.si ca nu se va mai repeta., poate va intelege! Trebuie sa fii convingatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce te simti vinovata:daca te simti vinovata ca nu ai facut ceva, atunci fa-o; daca te simti vinovata ca ai ca ai facut-o in afara, atunci nu o mai face. Daca te iubeste te va ierta; daca nu, nu.

| madalina3005 a răspuns:

Gandeste-te la greseala ta si daca tu l-ai ierta pe el pentru aceeasi greseala... Daca, da...gandeste-te de ce ai avea tu nevoie pentru a-l lasa in continuare in viata ta... Iar sinceritatea este un mod f bun de a incepe "marea impacare" Sper sa va fie ok!