| Casandra_7231 a întrebat:

In ultima vreme incep sa plang din orice, fara nici un motiv. Simt ca viata mi-e amara, n-am nici macar un prieten pe care ma pot baza, la scoala eram printre cei mai buni, acum am decazut din ce in ce mai mult. Parintii mei sunt suparati din cauza notelor, nu ma mai pot concentra la invatat si multe altele. Nici macar nu am un loc unde ma pot descarca! Si uneori imi zic in gand ca de ce m-am nascut sau de ce mai exist. ce pot sa fac? va rog sa ma ajutati... mersi mult.

Răspuns Câştigător
| luana1 a răspuns:

Care e problema, ca nu se prea intelege? De ce ti-e viata amara? Si de ce ma rog amesteci lucrurile? Pentru ca nu ai prieteni nu mai inveti? Cel mai devotat prieten iti este propria persoana si parintii.Deocamdata.Mai tarziu vei afla ca numarul prietenilor ii poti numara pe degetele de la o mana.Gandul ca nu ai prieteni nu trebuie sa te duca in jos, sa te supere. Vorbeste cu mama ta, spune-i ce ai pe suflet.

4 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Fii tu însăți cea mai bună prietenă și o să simți viața altfel.

Dar ce te-a determinat să decazi așa?

Cred că viața ta își schimbă cursul, tu te schimbi... asta este bine, chiar și dacă suferi o să treci peste.
Trebuie să fii tare.

Transformarea necesită suferință, deseori, iar cînd vei conștientiza cu adevărat ce se petrece cu viața ta o să fii surprinsă.

Ce varstă ai? Dacă nu te superi...
Putem discuta despre starea ta aici sau dai mesaj privat.

Succes.

| Parker a răspuns:

Viata e dura papusa, daca plangi de pe acum mai tarziu ce-ai sa mai faci?

| OneShootFicit0N a răspuns:

Asta e o problema, incep isa devi,, EMO" ai girja daca vrei sa-ti fie bine chiar daca esti mai mereu deprimata ssau trista incearca mereu sa fi printre prieteni tai, sa nu stai in singuratate sa fi cat mai activa cu cei dun jurul tau cu prieteni etc. si sa incerci sa fi mai fericita chiar daca nu poti.

| ThinkPink_2625 a răspuns:

Din pacate si eu am aceasta problema cu plansul, dar nu de ceva vreme ci de cand eram mica. Cu siguranta ai nevoie mai de graba sa discuti cu cineva nu de raspunsuri stupide (parker).