| theboyinlove a întrebat:

Întrebare pentru fete. De Crăciun sunt indecis ce sa ii iau cadou la iubita între un IPhone 11 și o brățara Pandora. Ea mi-a spus ca astea sunt cele 2 lucruri pe care și le dorește și azi mi-a spus ca a vrut sa îmi ia ea mie un IPhone 11 doar ca mama ei a aflat și i-a zis sa nu, fiind mai zgârcită.Eu deja am cumpărat brățara doar ca dacă ma decid la IPhone atunci poate i-o dau surorii mele. Sau sa i le dau amândouă? Dacă ii iau doar IPhone-ul și ii cumpara și ai ei unul la aia ma gandeam și după o sa aibă 2?
Deci IPhone 11 sau brățara pandora din aur?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pretentii mari are partenera ta. cred ca e pe interes cu tine. iphone pentru sora sau tie ca altuia nu-i pasa de tine si la restul ieftineli ca nu e dubai tara unde stai

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia profită de tine, vrea iphone 11, se vede ca e materialistă, nu se poate multumii cu un buchet de flori si o ciocolată? Nu, ea vrea brațară si telefon, sunt date naibii crvele astea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un iphone 11 e 37 milioane lei vechi, nu e proastă fata aia, stie ce sa ceară, tu ai fi daca il cumperi, ce varste ave ti voi doi?

| sofisis a răspuns:

Dar ea de ce nu si-a cumparat singura Iphone daca tot era dispusa sa iti cumpere tie?
Eu as merge pe bratara.
Din ce vad esti instarit. Ai grija sa nu fie interesata mai mult de bani. Eu m-as abtine de la cadouri de genul cel putin in primul an de relatie. Dar este alegerea ta. poate si ea e la fel de instarita si cadourile de genul asta sunt ceva normal.

| theboyinlove explică (pentru sofisis):

Deci ea a vorbit cu tatăl ei sa comande 2 iphone-URI unul pentru mine unul pentru ea. Doar ca mama ei care e zgârcită a aflat de mișcare și l-a pus sa anuleze comanda și ea e suparata ca nu o sa mai primească acel Iphone pe care și-l dorește de 3 ani. Mi-a zis deja ca mi-a luat un cadou de 2000 de lei so nu vad dc nu ia-s lua și eu acest IPhone și sa o fac fericita pentru ca merita

| RoCkKiD a răspuns:

Ia-mi si mie un x-box daca tot esti in dubii.

| Osneros a răspuns (pentru RoCkKiD):

laughing
Sau poate un Patek Philippe, in caz ca-ti cumpara parintii x-box sa nu ai 2?

| DarthNiger a răspuns:

Astea sunt cadouri foarte scumpe, mai ales IPhone 11, daca esti asa instarit incat sa iti permiti sa faci cadou asa ceva atunci asta e treaba ta, inseamna ca tu chiar tii la prietena ta, e un lucru bun, insa intrebarea e daca ea tine la fel de mult cum ti tu la ea, cadourile trebuie sa fie nepretuite, nu conteaza cat de scumpe sau cat de ieftine sunt, atata timp cat le oferi cu dragoste atunci valorea e infinitawinking de asemenea, nu inteleg un lucru ori nu am citit eu corect, ori e ceva necurat la mijloc, ai spus ca si ea voia sa iti faca un cadou IPhone 11 corect? dar mama ei a fost impotriva acestui lucru, insa de ce isi doreste IPhone cand poate sa isi cumpere singura? adica din moment ce isi permite sa faca cadou IPhone 11, atunci automat isi permite sa isi cumpere si ea unul personal, adica stiu ca atunci cand iti doresti ceva iti doresti un lucru pe care nu ti-l permiti in mod normal.

| Dismally a răspuns (pentru DarthNiger):

Asta ma intrebam si eu, de ce nu si-a luat singura un telefon cat timp era dispusa sa il faca si cadou? big grin Are prea multe probleme de logica toata povestea asta...

| theboyinlove explică (pentru DarthNiger):

Deci ea a vorbit cu tatăl ei sa comande 2 iphone-URI unul pentru mine unul pentru ea. Doar ca mama ei care e zgârcită a aflat de mișcare și l-a pus sa anuleze comanda și ea e suparata ca nu o sa mai primească acel Iphone pe care și-l dorește de 3 ani. Mi-a zis deja ca mi-a luat un cadou de 2000 de lei so nu vad dc nu ia-s lua și eu acest IPhone și sa o fac fericita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rau e cand iti ia Dzeu mintile...
Sigur, prietene, ia-i-le pe amandoua, iar la primavara o sa afli cum "nu e vina ta, ci a mea. Nu ma mai regasesc in relatia asta, imi pare rau." :))
Grea boala prostia. Cat de naiv sa fii incat sa nu vezi ca tarfulita doar profita?

https://www.youtube.com/watch?v=yXQViqx6GMY

| brokxy a răspuns:

Da frate cumpara-i un telefon modern sa il poata folosi sa vorbeasca cu alti barbati pe el, buna idee.
Aham si daca ea chiar isi dorea sa iti sumpere si tie un telefon iti lua nu ii pasa ce spune maicasa aia era o minciuna ca sa scape sa nu iti mai ia ea cadou

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E bine să-i dai brățara și o felicitare.

| RpxOnAir a răspuns:

Ori faci misto ori chiar esti naiv si nu iti dai seama ca prietena ta profita de tine, kurwa

| DeliaaIspas a răspuns:

Eu de ziua mea am primit un buchet de flori, de la iubitul meu. happy si am fost foarte multumita. Prietena ta sigur va fi foarte multumită de oricare dintre alegeri. Dar ai grijă, să nu profite de tine, mie cel putin mi se par foarte scumpe. Ai putea totusi să te orientezi la ceva mai ieftin. Mai ales dacă faci cadourile astea cu banii parintilor. E aiurea. Nu stiu ce sa zic.laughing mi se pare cam exagerat. Dar ma rog. Tu decizi. Noi doar ne dăm cu părerea. Ai grijă, oricum.