| Cristian84 a întrebat:

Intrebare pentru toti, ce va doriti cel mai mult intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Onlyme3991 a răspuns:

Afecțiune!
Am avut parte de o așa zisă iubită....eu o placeam luam in brate si o pupam ea prefera sa stea pe telefon!

55 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau sa te minti ca alea sunt tarfe,nu au sentimente,sunt materialiste, sunt extrarestre care te vor manca de viu sau sa accepti adevarul, faza e ca romancele sunt frumoase si te frustreaza asta, am auzit ca in uk sunt urate alea, mergem acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Aceasta este o gândire greșită. Problema este că după nenumărate eșecuri din cauza faptului că nu ne pricepem să seducem cum trebuie, ajungem la astfel de concluzii.
Nu neg că sunt multe fete în modelul acela, dar în niciun caz nu trebuie să le băgăm pe toate într-o categorie.
Apropo, muzica trap și uneori și rap-ul ascultat de adolescenții de azi nu ajută deloc. O porcărie, dacă mă întrebați pe mine.
Înloc ca acei artiști să facă ceva pentru evoluția spirituală a omenirii, o duc în jos.
Ca să revin la subiect, acest site ajută foarte mult. Până acum are 30000 de urmăritori:
www.artaseductiei.ro.
Dacă vreți să știți ceva, puteți să îi puneți întrebări pe mail creatorului. Este gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,frate,kit ca acolo si barbatii am auzit ca sunt urati! Putem si noi sa concuram! Aici eu cel putin n-am nicio sansa,pe langa aia din licee sportive, alpha, frumusei, cu muschi, care mi-au furat toate combinatiile happy!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și manelele sunt exact la fel. Promovează doar banii și, iar dacă te uiți pe YouTube la ce e în trending nici nu te mai miră de ce țara asta e cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Arta seductiei e o farsa! Taher are femeile alea ce e el frumusel, nu ca stie el cine stie ce tactici de seductie! Ba da, lasa-l sa le bage pe toate in aceeasi oala, natura s-a decis sa faca o evolutie in frumusete si nu are nevoie de noi astia average si urati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai uitat la articolele de pe site? Acolo explică foarte logic niște chestii la care nici nu m-aș fi gândit. Sunt zeci de articole. Poate chiar sute și toate mi se par bine argumentate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te baga nici in seama daca nu o atragi fizic, restul sunt povesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot să cred că toate sunt niște materialiste. Din punct de vedere logic, spiritual, etc nu are cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceasta este o monstră pentru un ghid foarte interesant, pe care aș vrea să îl cumpăr. Mi-a deschis ochii:
filozofiasuccesului.ro › Ghidul_Primei_Conversatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat ca sunt toate materialiste, dar asa am evoluat noi! Sa vrem parteneri sanatosi si atragatori pentru a asigura numele faniliei! Asa a functionat totul de cand lumea, si asa va functiona mereu!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist că ele nici nu se gândesc că frumusețea fizică e temporară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate femeile se îndrăgostesc de băieții frumoși. De fapt, începi să iubești pe cineva din 4 cauze, care nu trebuie neapărat să fie îndeplinite toate:
-frumusețe fizică
-personalitate
-inteligență
-și cea mai importantă, traumele/punctele slabe pe care ști că partenerul le va înțelege/te va ajuta să le vindeci).
Bineînțeles că după 2 ani sentimentul acela intens trece și dacă nu ști să gestionezi cum trebuie scandalurile, iese război total între voi.
De exemplu, eu iubesc fetele cu gândire matură, foarte ordonate și meticuloase pentru că mie îmi lipsește partea cu ordinea.
Recunosc că acesta este un defect și știu că potențialele iubite vor da de toți pereții cu mine până învăț să fiu mai disciplinat.
Toate acestea au fost scrise de Filozoful Alain de Botton, în cartea sa Despre iubire.
PS: din fericire există Institutul Gotman care studiază relațiile de 40 de ani, deci nu trebuie să intri în panică pe viitor.

| Sofer a răspuns:

Sex și iubire.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt, astea sunt mecanisme de aparare ca doar nu vei recunoaste ca esti urat, societatea te obliga sa fii ipocrit, fals mincinos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Uite eu am recunoscut! Nu a fost asa greu happy!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici pentru mine nu a fost greu să recunosc

| gurzungs2004 a răspuns:

Cel mult, sinceritate, incredere si afectiune.Atat imi doresc intr-o relatie viitoare tongue

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ce ziceam. De genul asta de fete dau la tot pasul https://vm.tiktok.com/ZSx4wU18/

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum frate să nu spui că toate sunt la fel când genul ăsta de fete sunt la tot pasul? https://vm.tiktok.com/ZSx4wU18/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa existe încredere și iubire multă. Sa se simtă iubit, iar eu la fel

| gemeni6226 a răspuns:

In primul si in primul rind iubire reciproca dar bineinteles pentru acest lucru este nevoie de 1-atractie reciproca 2-sa ma simt in largul meu linga el (sa ma accepte asa cum sunt sa ma iubeasca asa cum sunt), sa ridem cit de mult impreuna, sa avem interese comune ca altfel despre ce vorbesti? despre ce sa comunici? si fara o buna comunicare nu functioneaza nici o relatie, sa simt ca am spijin moral si fizic adica sa ma ajute in ceea ce poate (chiar si lucrurile marunte conteaza ca de cand sunt vaduva nu am nici cine sa-mi faca un ceai sau o cafea sau sa fuga dupa un medicament)daca astea sunt date insotite de integritate morala consider relatia perfecta.

| AliGab a răspuns:

Respect si dragoste

| Mosotti a răspuns:

In primul rand sa ma atraga mult fizic, apoi sa ne intelegem, sa comunicam, sa ne respectam, sa ne purtam frumos unul cu altul, sa ne satisfacem ssexual, sa avem ceva discutii si pasiuni in comun, sa fim fideli, nu sa sarim din floare in floare aiurea, sa fim afectivi unul cu altul.
Cam asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Onlyme3991):

Pai cand iti dedeai seama ca ea nu are nici o treaba, trebuia sa o lasi, nu sa o pupi si ea..telefoane.