| anonim_4396 a întrebat:

M-au lasat toti prietenii, baiatul de care sunt indragostita are prietena, toata lumea are un cel mai bun prieten numai eu sunt singura. Cum poti sa vezi cat sufera cineva si sa il ignori si cand te certi cu o persoana cum poti sa o inlocuiesti asa de usor? Simt cum intru in depresie. Plang intr-una de cateva zile. Nu mai suport

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Noroc, bunaciune de fata ce esti (daca esti asa cum ai zis) nu te mai plange atat pentru o bazaconie, gandeste-te ca sant persoane care nu au parte niciodata de sufletul pereche si asa poate te inveselesti ca nu esti in situatia aia.

Răspuns utilizator avertizat
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy. Cineva zicea sa nu-ti risipesti lacrimile de tanara ca o poate o sa ai nevoie mai tarziu si atunci n-o sa mai poti plange. Nu stiu cat o sa te ajute, dar asta e viata, cu timpul o sa se schimbe, trebuie sa ai rabdare si sa speri, multe alternative nu ai, dar nu esti singura in univers, mai is multi/multe, poate, in aceeasi situatie happy.
P.S. Poate=sigur! happy

| Smurf a răspuns:

All33na_alinutsaa adauga ma si mai vorbim, si eu sunt in aceeasi stuatie,,

| ancaval a răspuns:

Nu-i bine deloc.Depresia asta ii naspa rau. Incearca sa faci ceva,ia-ti un animal de companie, fa-ti prieteni noi, fa ce-ti place tie. Nu lasa depresia sa puna mana pe tine, crede-ma ca ii bai. Eu am trecut prin asa ceva, stiu cum ii. Si sa stii ca in ziua de azi nimeni nu-i langa tine, cand tu ai nevoie.De aia, trebuie sa mergi mai departem, sa nu te lasi.Intodeauna exista un motiv pentru care suntem din nou fericiti. Stai linistita. Daca ai intrebari, linistita iti rapund, poate pot sa te ajut.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul este ca nu le-a pasat prea mult din start. imi pare sa-ti spun asta, dar adevarul doare cateodata. capul sus, uita tot si ia-o de la capat. sa alegi pe cei in care vrei sa investesti sentimente cu mai multa atentie. este normal ca toti sa-si vada de viata lor in cele din urma. numai bine!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Niciodată să nu te încrezi prea mult în cineva, nici măcar în cel mai bun prieten.
Ușor ușor apar și prietenii dar e bine să nu prea îi pui la suflet.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Ce? asta e motiv de a varsa lacrimile? asculta aici cum sai castigi pe toti.
fate spit imbracate frumos si date mare si vor vrea sa vb cu tine dar nu-i baga in seama.nu ai nevoie de nimeni ca sa traiesti.cu mine mai vb asa dar destul de rar dar eu nu ma bag in seama.

| Linguritza a răspuns:

Este interesant ceea ce citesc si pare a fi o oglinda asa pentru mine. Pai si eu am trecut pan perioada aceasta, mai rau este ca am fost parasit exact cand am avut cea mai mare nevoie. A trecut atunci zilele foarte greu, eram parasit si de prieteni in acelasi timp. Unora arata asa ca le-ar pasa, altora imi spuneau fel si fel de idei, dar niciunu nu a fost langa mine cum trebuie. Treptat am trecut peste aceasta depresie, dupa puterea mea si vointa pe care am avut-o, iar in momentul de fata tot la fel sunt, nu am prieteni foarte multi, dar am prieteni pe care simt asa ca ma pot baza. Prieteni nu tii potii face in cateva zile si mai ales unul caruia sa ii explici tot ce ai pe suflet, ci treptat. Trebuie sa ai rabdare cum am avut si eu si vointa de a merge mai departe. Daca nai vointa, nu rezolvi mai nimic. Eu timp de 2 luni si ceva, am stat mai mereu singur, nu ieseam afara, nu stateam cu vreun prieten ceva, doar singur. Treptat am inceput cu verisori sa stau si de la ei a inceput sa socializez cu mai multe persoane.

Te intrebi oare de ce ti-am zis toate astea. Pai uite, in aceasta depresie pe care o ai, din acest motiv, nu prea pot explica cum trebuie, ci ca sa incerc sa iti explic am dat un exemplu, caci eu chiar mam gasit in ceea ce ai zis tu.

Sfatu meu, este sa ai vointa rabdare, si sa incerci sa socializezi cu o persoana cu alta, sa traiesti in mediul exterior, caci din cate imi dau seama, eu cred, si asa si este sunt sigur, aceasta depresie tea condus spre interior, adica porti asa un dialog cu tine insuti. Asa cred! Elibereaza de acest dialog si socializeaza inspre exterior.

Si daca vei vrea sa vorbesti ceva mai mult cu mine, imi poti lasa un mesaj pe privat. Eu sunt dispus sa ascult pe toti cei care au nevoie de ajutor, si le dau un sfat asa cum pot dupa puterea mea.

Succes!

| DesireMaria a răspuns:

Buna, as spune ca o sa-ti gasesti prietenul sau prietena adevarata pana intr-un final trebuie sa ai putina rabdare si comunica mai mult.

| OanaMeow a răspuns:

Of sad dragostea asta este aşa de ..nedreaptă. ştiu cum te simţi, eu am trecut de două ori prin asta, iar a doua oară era să mă izolez total de toţi şi de toate şi am intrat întro mare depresie. dar stai calmă, cred că eşti o fire mai rebelă, ca şi mine, deci când ai nevoie de un umăr pe care să plângi să ştii că îţi sunt alături, pentru că sunt sigură că ceva ne leagă.
Pa, pa şi să te faci bine!