| anonim_4396 a întrebat:

Mie teama de primul sarut?
Buna TPU, am 15 ani si inca nu am avut 'primul sarut'
Acum chiar imi place de un aiat si el pe mine, aseara ne tineam de mana si ne'am imbratisat apoil el a venit spre mine ca si cum ar vrea sa ma sarute si l-am oprit x. x pentru ca aveam emotii si imi era frica sa nu fac greseli sau ca nu i-ar placea. Dp am vb pe tel si mi-a spus ca data care vine nu o sa maii ma lase sa il opresc. stam destul de departe si ne vedem odata la 3 saptamana si a zis ca macar cat suntem impr sa face acele momente de ne uitat. adica eu as vrea dar am fluturasi in stomac si mie teama ca nu o sa-i placa. As vrea sa stiu ce pot sa fac ca sa nu mai am emotii data care vine?

Thx :*

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu cred ca te uiti prea mult la fluturasii tai din stomac in loc sa te uiti la el, la fata lui. Daca te-a uita mai atenta la el, ai uita de fluturasi, pentru ca iti place de el.

| negru30 a răspuns:

De la sarut veti ajunge si la altele - esti inca mica - lasa fluturasii - ai toata viata inainte - o sa te saturi de fluturi

| XatomisX a răspuns:

Sa opresti fluturasii nu prea ai cumhee hee dar eu zic ca o sa fie ok il saruti pur si simplu te lasi dusa de valhappy stai linistita fa-o ca eu la 17 ani m-am sarutat prima data si nici nu i-am nimerit gurarolling on the floor dar apoi mi-au trecut emotiile si am sarutat-o corecthappy da-i inainte fara griji te-am pupat happy

| PaulaJy a răspuns:

Idei: inainte de sarut poti sa 1) trage aer in piept si respira adanc 2)gandeste-te ca oricare dintre noi a avut primul sarut si caa trait aceleasi emotii pe care le simti si tu acum. 3) un sfat ce ajuta mult - cand te tii de mana cu el strangel tare, apoi uitate in ochii lui si spune-i ca iti va fi dor de el pana cand te vei vedea din nou. 4) poti inchide ochiii pentru sarut mai romantic sau va puteti dezlipii buzele foarte repede, ca si cand nimic nu s-a intamplat. sper ca te-am ajutat. apropo. uite ceva ce merge cu adevarat - cand va tineti de mana inchide ochii, dar sa nu fie foarte evident si gandeste-te la un peisaj sau o intamplare frumoasa din viata, pentru toti dintre noi a trait asa ceva, sau daca nu ai trait, vei trai cel mai frumos moment in momentul sarutului. succes! fundita?

| CityOfSatan a răspuns:

O sa ai, crede-ma.O sa ai emotii la fiecare baiat pe care il saruti prima data, pentru ca fiecare experienta e diferit ain felul ei.Eu zic sa face ceea ce simti,si vei vedea ca un val de caldura te va cuprinde, te vei relaxa, si te vei simti mai bine:*Succes!

| ionici a răspuns:

Totul e natural.nu se explica sau se invata ce si cumhee hee

| savacornel0612 a răspuns:

Lasa-te dusa de val.