| anonim_4396 a întrebat:

Mie teama de primul sarut?
Buna TPU, am 15 ani si inca nu am avut 'primul sarut'
Acum chiar imi place de un aiat si el pe mine, aseara ne tineam de mana si ne'am imbratisat apoil el a venit spre mine ca si cum ar vrea sa ma sarute si l-am oprit. pentru ca aveam emotii si imi era frica sa nu fac greseli sau ca nu i-ar placea. Dp am vb pe tel si mi-a spus ca data care vine nu o sa maii ma lase sa il opresc. stam destul de departe si ne vedem odata la 3 saptamana si a zis ca macar cat suntem impr sa face acele momente de ne uitat. adica eu as vrea dar am fluturasi in stomac si mie teama ca nu o sa-i placa. As vrea sa stiu ce pot sa fac ca sa nu mai am emotii data care vine?

Thx :*

5 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Ştiu cum e,toţi avem emoţii înainte de primul sărut,fie că vrem sau nu,şi trăim cu teama că celui cu care ne sărutăm nu o să-i placă sărutul dar asta e, nu trebuie să gândim aşa că nimeni nu ştie să sărute ca lumea la început.Şi eu aveam foarte multe emoţii înainte de primul sărut, aveam numai fluturaşi în stomac şi simţeam că ard când eram în preajma lui.Chiar am fost puţin emoţionată când m-a sărutat dar am lăsat totul să vină de la sine.Sincer,nu trebuie să te sperii, lasă şi tu totul să vină de la sine, el îţi va arăta ce ai de făcut happy Vei vedea şi tu la momentul potrivit cum stă treaba cu sărutul.Acum noi degeaba îţi explicăm, ai să vezi că tot mai bine se învaţă la faţa loculuiwinking Mult succes kiss

| 4K985TY a răspuns:

Saruta-l nu pe buze ci in coltisor apoi treci treptat spre buze. Deoarece tu te temi ca el sa nu se supere ca tu nu poti saruta cind tu l-ai oprit credemaa ca el s-a suparat mai tare decit ca tu nu poti saruta

| 4K985TY a răspuns:

Kiss

| veritasaga87 a răspuns:

Bea ceva inainte

| EmmaEmma16 a răspuns:

Emotile nu se pot evita din pacate... Si eu am tot 15 ani si in vara am avut primul meu sarut, si simteam acelasi lucruri ca tine, tu incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui ca este primul tau sarut iar el te va lua mai usor, mai dulce happy iti va placea incearca sa iti ascunzi emotile ...stiu ca e imposibil dar oricum stai linistita ca nu ai cum sa gresesti tu doar lasate purtata de val fa aceles miscari ce le face el vei vedea ca totul va iesi bine insa fluturasi nu se pot evita, daca chiar esti indragostita de el i vei simpti in continuare happy sper sa iti fi fost de folos! happy