| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport sa stiu ca roiesc altele in preajma lui, in timp ce eu tanjesc sa-l aud macar 2 secunde la telefon, ma derajaza ca ele sunt acolo, iar eu aici. Mi-as dori sa nici nu stea de vorba cu ele. Degeaba imi promite ca-mi este fidel, odata si odata mi-e frica ca o sa cedeze. Ce sa fac? Sa ii zic ceva? sad

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Tu in loc sa te bucuri ca iti zice tot, te superi..sincera nu ii poti cere sa le ignore de tot si crede-ma stiu cum te simti, si iubitul meu e plecat in strainatete dar stiu ca ma iubeste si am incredere in el happy

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ai încredere în el. Dacă e să plece, pleacă.

| ywar a răspuns:

Eu zic sa-i pui contor... la socoteala!

| ywar a răspuns:

Pai e normal sa intrebi ce intrebi (catele in calduri!). A plecat iubi in strainatate si tu ai fost abandonata! Si esti si tu in calduri ca ti l-ar putea rapi cineva. Slabut, slabut! Ai ceva la etajul superior?

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Daca e corect, nu te inseala nici macar daca nu te iubeste. Se presupune ca un om angajat intr-o relatie, il respecta pe celalalt si nu il inseala. Mai degraba se desparte de el daca nu mai e iubire, dar niciodata nu inseala. In rest, el de ce a plecat? E foarte nasol asa. Visul lui depinde atat de mult de strainatate? N-a fost unul flexibil si n-ati putut deci locui in acelasi oras si impreuna?

| AliGab a răspuns:

Daca tu continui sa ii amintesti si sa il acuzi tot timpul de infidelitate, risti pana la urma sa iti fie infidel pentru ca tu nu ai incredere in el. Fii mai putin fricoasa si acorda-i incredere ca si el sa se intareasca in a-ti fi fidel. Daca ii oferi incredere ii oferi tarie, daca stai sa il acuzi tot timpul prin neincredere atunci nu faci decat sa il impingi in bratele alteia care ii va acorda mai multa incredere decat tine

| aphrodite a răspuns:

Spune-i să nu se joace şi să-ţi spună ce şi cum se simte el, iar dacă nu eşti convinsă doar cu lucrul ăsta vorbeşte cu el prin skype ca să-i vezi expresia feţei sau dacă ai bani îi poţi face o surpriză neanunţată. baftă!
p.s. nu ţi-ar strica o mică plimbare.

| MJJO a răspuns:

Eu zic asa: Urmareste-l pana la locul de munca, fii atenta care e miscarea: te uiti care femeie se da la el si cum reactioneaza el. Ai grija sa nu fii prinsa ca o s-o incurci rau de tot. Totusi ar mai putea fi o varianta: minte doar ca sa te faca geloasa.