| Cojeae a întrebat:

O persoana strica prietenia prietenului ei cu verisoara lui si incearca sa indrepte lucrurile. Dar incercand sa faca asta este criticata si mai mult. Credeti ca este corect? Poate ca acelei persoane ii pare rau de ceea ce a facut. Ar putea aceea persoana sa isi recupereze prietenia cu ambi?

Răspuns Câştigător
| Ionutznutzy a răspuns:

Poate acea persoana ar fi trebuit sa se gandeasca si la consecinte inainte sa actioneze "orbeste" si sa strice prietenia celor doi.

Sunt multe persoane care privesc lumea asa cum o face un cal inhamat, vede doar in fata, cred ca e timpul sa priviti un pic si ce se intampla in jurul vostru cand faceti un pas in fata.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar putea dar cam complicata sitatia depinde si cat timp vor sa ii acorde cei care s-au suparat pe respectiva persoana doar nu vor avea aceeasi incredere ca inainte.

| Gizăz a răspuns:

Nu poți repara daune emoționale prin vorbe și logică. Nu te mai mira degeaba. Tot ce poți face e să-ți ceri scuze și să speri că te vor ierta într-o zi. Orice în plus va înrăutăți situația.