| lumy4u a întrebat:

Care e faza cu 'gena'? de ce sa spunem ca o persoana a carei mama e foarte grasa,va fi si ea automata grasa din cauza genei? adica daca mama acelei persoane probabil nu a facut sport niciodata si a mancat toate prostiile si s-a ingrasat,inseamna ca fiica acesteia daca mananca sanatos si face sport zilnic si are grija de ea, nu poate fii o persoana slaba din cauza genei? mi se pare o aberatie, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Da va fi grasa dupa 35-40 (nevasta-mea e acum cum era soacra mea, adica grasa).

| lumy4u explică (pentru petre059):

Eu nu cred ca o persoana care face sport zilnic si mananca sanatos se poate ingrasa pur si simplu fara motiv si sportul sa fie nul pentru ea, eu cred ca totul depinde de fiecare persoana, daca dupa 35 nu mai face sport logic ca se ingrasa, tu ce crezi? nevasta ta sau orice alta persoana, nu ar putea slabi cu o dieta si sport din cauza mamei? de ce la ea nu ar functiona?

| alincik900 a răspuns:

Este predespozitie catre ingrasare in cazul in care modul de viata este asemanator, insa daca stilul de viata este diferit si sanatos situatia se schimba.