| Tudorcallme a întrebat:

Oamenii orbi(care nu vad) au nevoie de monitor?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi?
Te plictisesti, asa-i?

| Simpatic a răspuns:

Au nevoie de un dispozitiv audio, e mai intelept...fiind oribi se ghideaza dupa sunet si palmare

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca nu vad nici monitorul, dar au nevoie de o alta persoana care sa le duca de mana peste tot.

| dullcat a răspuns:

Ar trebui sa stii ca existe diferite grade de orbire.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu și am văzut eu uni din ei (cei capabili bine înțeles) merg singuri cu în bastop pe care iei îl loves in jos și cu sunetul ăla ei se orientează unde merge și se duc eu cad am văzut așa ceva am rămas fără cuvinte și blocat pentru un moment sa vezi un om orb și el sa meargă cu bastonul așa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum eu cred ca mulți din ei au de mici copii chestia asta cu bastonul acela adică sa ști sa mergi așa cu doar un baston pe stradă și să ști săte ferești să mergi pe stradă doar cu bastonul ăla...