| romina_1167 a întrebat:

Pana la ce varsta credeti ca e activ sexual un barbat? Dar o femeie?
Cei ce nu stiu si arogantii va rog:abtineti-va de la raspuns, caci chiar nu ma intereseaza parerea voastra!

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

In viata exista mereu un echilibru! Maturitatea te invata ca multe alte calitati ale oamenilor sunt la fel de importante ca si sexul!

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bunica mea spunea aşa: "Bărbatul cât mai poate şi femeia pân' la moarte".
De regulă bărbaţii sunt activi sexual cam până la 65 de ani, în medie, deşi recent s-a consemnat cel mai bătrân tată din lume care a devenit tată la 94 de ani: http://videonews.antena3.ro/......-din-lume/ (şi deci pe cale naturală).
Salut.

| gigiro a răspuns:

Pai, pot fi activi toata viata. daca sunt sanatosi si nu au facut excese, de orice fel.De la 40 de ani in plus, flacara se mai stinge.si raporturile sexuale devin mai rare, pe la 50 de ani-spun ca femeia nu-i mai atrage. dar de fapr apar problemele de erectie.prostata.Pot face sex de cateva ori pe luna.Depinde mult de sanatatea lui si dragostea fata de sotie-iubita.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca exista dragoste si cei doi se iubesc, nu se pune problema varstei. Merg de multe ori pe strada si sunt placut surprins sa vad oameni in varsta care se tin de mana si se privesc cu atata placere. Pentru un moment imi zambesc, dar in final îi admir foarte mult.

| morena a răspuns:

Eu cred ca depinde de ei, sa nu renunte la bucuria asta cat mai mult posibil! Nu ar trebui sa se lase batuti, nici ei, nici ele, atata timp cat au un partener pe care-l iubesc si pe care il respecta! Daca apar probleme, acum sunt o suta si o mie de metode de rezolvare! I-mi amintesc raspunsul intr-o emisiune, cand cineva a intrebat o batrana

| foreverANDaDAY a răspuns:

Pai pana cand inca mai are erectie si desigur pana cand inca mai are un partener.
Nu stiu din surse prea sigure, doar aproximez cred ca medie de varsta este de cam 60 ani

| edisonn a răspuns:

Pai, eu ma uit la bunicii mei.sunt destul de activi pentru varsta lor. bunica 69, bunicu 66. cand au ocazia se pupa, se giugiulesc. poate si altceva.nu pot sti exact. dar cred ca media e 60 ani

| Mythos a răspuns:

La femeie e mai degraba o chestiune psihologica decat hormonla, in sensul ca desi dpdv medical pot fi active pana la 90 de ani, in realitate, marea majoritate a femeilor isi cam termina viata sexuala pe la 61-63 de ani. Asta pentru ca femeia confera sexului si alte valente decat cele pur sexuale, cum este cazul barbatilor.

Potenta unui barbat este o chestiune mai degraba genetica, decat psihologica. In medie (subliniez, in medie) in jurul varstei de 65 de ani barbatii isi cam pierd abilitatile sexuale, desi continua sa-si mentina un interes crescut pentru sex. In functie de toleranta la Viagra, ei isi pot prelungi viata sexuala cu 5-10 ani (in sensul de a avea cateva contacte sexuale pe an):-)