| alexandra0000_2314 a întrebat:

Pe cine sa aleg, intre familie si omul cel iubesc?

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Nu pot spune alege familia sau iubirea,trebuie sa fi cea care valuteaza din toate punclete de vedere...fa cum crezi ca e mai bine,dar nu uita ca dragostea poate sa treaca si de la o zi la alta, cum poate sa si dureze pentru totdeauna, in schimb familia iti e mereu alaturi...fa ce iti spune inima

11 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Familia logic pentru ca ei te vor sustine intotdeauna is nu te vor lasa cand vei avea mai mare nevoie de ei pe cand persoana pe care o iubesti pe poate parasi oricand.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cine te-a pus sa alegi?
daca familia tea pus sa il alegi spune-le ca daca tear iubi nu tear pune sa alegi deoarece ambele sunt foarte importante pentru tine.
si familia si barbatul respectiv.
si invers. happy

| chelie91ptm a răspuns:

Eu as alege pe cine iubesc, pentru ca pe viitor familia se va intoarce la mine happy

| Addiction a răspuns:

Bună.
În primul rînd analizează tu singură cît de mult ţii la prietenul tău.
Dacă simşi ceva puternic pentru el şi el la fel pentru tine, atunci merită să lupţi pentru relaţia voastra şi să le spui părinţilor că el e fericirea ta.
Însă dacă nu eşti suficient îndrăgostită de el cred că nu merită să provoci o ceartă cu parinţii pentru ceva care nu ar putea dura foarte mult.
Pa, pa, succese! Şi fii atentă la alegerea pe care o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra,cine te pune sa alegi intre acestea doua, este un prost, si din cauza familiei si sfaturilor binevoitorilor multe relatii s-au dus naibii. vrei sa-ti intemeiezi o familie? alege barbatul iubit. vrei sa ramai fata batrana? marita-te cu familia.ca familiile numai de distrus relatii sant bune.de ce trebuie sa faci ce vor ei? e capcaun? iubitul tau? iti asumi toate consecintele si...la drum.asa fac femeile si barbatii care se iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai daca te referi la adulter si curvie,nu avem ce discuta. daca te referi la,tata,mama, frate., sora, ti-am dat deja raspunsul.

| vladmR a răspuns:

Familia clar...ce intrebare

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Familia pentru ca mai gasesti baieti pe care o sa ii iubesti, dar o familie nu mai gasesti.

| coolgirl_1217 a răspuns:

Cate putin din amandoua.dar din cate stiu eu familia te va sustine in continuare in oricare alegere vei face si nu se va supara pentru tine.alege cu inimahappy

| cristy50 a răspuns:

Familia pentru ca persoana uibita poate o sa te paraseasca dupa ce o sa se plik de tine dar familia niciodatatongue bft

| Baracuda a răspuns:

Buna, acum nu stiu sigur la ce te-ai referit tu prin familie, dar daca te-ai referit la familie formata din tine, ca sotie, un alt barbat ca sot, si poate si un copil, eu zic ca cel mai bine ar fi sa incerci sa faci totul sa mearga bine in familie, MAI ALES DACA AI COPII, si daca nu ai copii, lucrurile se mai simplifica, deoarece stii ca nu ranesti un suflet care e la inceput de ddrum :-big grin