| Pichakchiu a întrebat:

Pentru mine, cel mai greu în viață este să pierzi o persoană. Fie că o pierzi prin moarte, fie că trăiește. De curând, m-am despărțit de iubitul meu. Deși au trecut doar 4 zile, mă simt prost în unele momente când mă gândesc la el. În ciuda tuturor evenimentelor neplăcute care au primat în relația noastră, eu l-am acceptat așa cum este și l-am iubit oricum. Partenerul meu m-a blocat, de 4 zile. Și nu am acces absolut deloc la el. Nu îi pot comunica și nici nu aș face asta pentru că nu eu sunt cea care a greșit și nu eu trebuie să îmi cer iertare. Deci tot el e vinovat și tot el m-a blocat, victima s-a victimizat. Așa. Citisem pe un site acum, din plictiseală, ce să faci după despartire. Scria acolo, să nu îl cauți, sa nu pari dependenta de el, etc. În fine. Și dintr-o dată văd,, dă-i timp liber sa vadă cum e viata fără tine, chiar dacă trece 1 lună sau 2, deși ți se pare mult, este în regula,,. Eu nu sunt de acord cu asta. Există atâtea suspiciuni, nu? El în timpul acela și-o poate încerca cu altele și văzând ca nu ii iese, se reîntoarce la proastă. Și asta mi s-a întâmplat. Relatia mea cu acet om a durat un an. Prin aprilie, noi ne-am despărțit din lipsa de respect a lui pentru mine, m-a jignit tare rău. Am pus punct, deși sufeream enorm. Nu am cuvinte să exprim ce am simțit atunci.așa. El atunci tot a încercat sa mă întoarcă înapoi, n-a mai putut, asa ca a dat block iar! Ce o fi și cu acest block, nu știu! Poate block-ul acesta să scoată o persoana din inima cuiva? Nu cred. După ce a trecut o lună în care, vă dați seama, eu l-am mai spionat de pe alte dispozitive, el normal că si-a încercat-o și cu alte fete, întâlniri, scheme... văzând că nu i-a ieșit, ce-a zis, hai sa mă întorc la proasta mea. Zis și făcut. A dat mesaj, mă deblocase, iar eu i-am răspuns, dar nu cu gândul de a mă împăca. Ii dădeam cu flit. Pana când m-am pomenit cu el la mine la poartă, ca mi adusese un trandafir și mi l-a lăsat pe pod. Eu am zis, măi, poate o fi adevărat, poate el chiar a suferit luna aceasta fără mine asa cum spune, poate chiar i-a venit mintea la cap. Și ne-am împăcat. Din iunie până acum în iulie, am stat din nou împreună. Și acum, hop, iar mă blocă... că ce? Am povestit istorisirea în întrebările antecedente, cu acel buchet de flori dedicat mie, apoi dispărut. Eu bănuind că la altă fată, el scuzându-se că l-a dat la bunică-sa, și că aia l-a dus la cimitirlaughing) de râsul curcilor și la mintea cocoșului. Așa, și eu ce am făcut? Bineînțeles că i-am adresat vreo 2-3 jigniri, dar nu atât de grave și m-a blocat. Ce înseamna asta? Are pe alta și a avut din tot timpul zic eu. Voi?

Răspuns Câştigător
| Florian80 a răspuns:

Nu te mai interesa de el.e o canalie ce nu te merita. Bucura te ca ai scapat dupa 1 an si doamne fereste nu te ai maritat cu asa o hahalera! Spor la gasit un baiat bun pentru tine
Nu are sa fie asa greu

| Pichakchiu explică (pentru Florian80):

Mulțumesc

| Florian80 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Funda.cumva?

| Florian80 a răspuns (pentru Florian80):

Multumesc

34 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are si alte relatii iar pe tine te tine de rezervă.

| Pichakchiu explică (pentru darrio2007):

Zici? Aveam acces la telefonul lui și nu avea pe nimeni prin mesaje. La follow și la prieteni mă avea doar pe mine ca fată, nu avea alte fete. A pus și poze cu mine pe Facebook și s-a afișat. Dar în ciuda acestor chestii, încă nutresc bănuieli. Poate o avea și alte telefoane sau alte aplicații pe calculator, cine știe.

| Hyperion7 a răspuns:

E o relație toxica! Fugi cat poți!

| Pichakchiu explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Cu drag!
Ca o mica chestie, el are situații nerezolvate deopotrivă emoțional și de aceea reacționează așa!
Crede-ma, tu nu îl poți vindeca! Așa că, ori treci peste, ori treci peste!
Încercând să îl salvezi, riști să te strici tu

| ioana748 a răspuns:

Si daca vreo fata careia i facea el avansuri ar fi acceptat sa aiba contact cu el, crezi ca te ar mai fi căutat.Nu cred ca iti place sa fii la cheremul unui manipulator.
Există viata si dupa el.
Poate gasesti un baiat de nadejde care sa te respecte, totusi.

| Pichakchiu explică (pentru ioana748):

Nu înțeleg prima fraza. Cum adică sa ma mai caute? Pai, eu asa cred ca m-ar fi cautat poate doar sa își bata joc re mien aventura sau altceva. Dar acum nu ma mai cauta pentru ca o avea pe vreuna.

| ioana748 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Haide,lasa l sa fie sanatos. Nu are importanță ce i in capul lui, ca oricum nu i om bun.
Nu s au terminat baietii. Apare si cel potrivit, care sa ti aduca liniste si echilibru nu batai de joc.
Linisteste te si nu te mai gandi la cineva care ti aduce nefericire.

| Madaxo97 a răspuns:

Povestea ta e una din cele mai toxice, copilăroase și imature telenovele din câte am văzut până acum, ma refer și la povestea cu trandafirii de dată trecută. Ce naiba mai cauți cu el? Lasa-l odată în pace dacă ți-a dat block si te-a jignit. Ce vrei de fapt? Să te măriți cu el sau ce? Dă-l încolo de toxic si caută pe altcineva, nu s-au terminat bărbații de pe planetă. Nu îți mai pune întrebări tâmpite, o avea pe alta, de ce te-a blocat, de ce a făcut nu stiu ce, nu mai contează, lasă-l și gata. Sunteți amândoi toxici unul pentru celălalt și nu aveți niciun viitor.

| Pichakchiu explică (pentru Madaxo97):

E singurul care a reușit să mă faca să mă deschid în fața lui... și cred ca după asta sufăr. Eu sunt o persoana care se bazează foarte mult pe emoții, fac doar ceea ce simt, chiar dacă greșesc de sute de ori. Dar dacă tu spui că trebuie să pun punct, tu văzând doar ce am scris aici și cu buchetul și astea, astea sunt lucruri infime pe langa ce s-a mai intamplat, înseamnă că te prețuiești mult și știi unde sa pui punct. Eu am fost foarte iertătoare cu el, nu merita. Mulțumesc frumos pentru incurajare, chiar mă ajuta

| Miruna333 a răspuns:

-Prima si cea mai mare greseala, fatala:,, În ciuda tuturor evenimentelor neplăcute care au primat în relația noastră, eu l-am acceptat așa cum este și l-am iubit oricum. '' Iubirea neconditionata exista doar intre parinte si copil. Intre parteneri, este conditionata, daca nu ar fi astfel, ar fi toxica,, Fa tot ce vrei, ca eu te accept si te iubesc oricum'' Asa NU. De aici si suferintele foarte mari dupa despartiri, pentru ca ai acceptat prea multe lucruri si ai inceput sa suferi inca din relatie, din cauza acelor lucruri.
,, Dă-i timp liber sa vadă cum e viata fără tine, chiar dacă trece 1 lună sau 2, deși ți se pare mult, este în regula,,. Eu nu sunt de acord cu asta. Există atâtea suspiciuni, nu? El în timpul acela și-o poate încerca cu altele și văzând ca nu ii iese, se reîntoarce la proastă.
-In perioada de no contact, ambele persoane pot face absolut tot ce isi doresc, relatie nu mai este. Atat si el, cat si,, proasta'' poate sa isi incerci norocul cu altii, daca al ei a fost atat de pros incat sa accepte despartirea si sa o piarda. Daca tu vorbesti cu el si tot il zapacesti, nu inseamna ca il tii langa tine pentru a il indeparta de alte tipe.
-Nu te-a respectat, ti-a vorbit urat, insa, tot ai ales sa te intorci la el, groaznic. Vezi situatia doar din pozitia sentimentala sa spun astfel, dar pe partea realistica, nu.
Iar cu trandafirul, of of, a luat si el o floare sa il primeasca stii tu cine inapoi. Nimeni nu sufera dupa cineva pe care injoseste si dupa isi incearca norocul cu alte tipe,
-Dupa atatea evenimente copilaresti si block-uri, tu tot ai continuat sa vorbesti cu el si sa ii dai atentie, iar el, de draga ce ii esti si de cat de mult a suferit mereu dupa tine, ti-a ars iar un block sa il tii minte. Peste ceva timp iar te va scoate de la block si isi va incerca norocul ca stie tot ca ii vei raspunde.
Sincer, tu nu ai pierdut o persoana importanta, nici macar nu poti spune ca ai pierdut, doar te-ai indepartat de un fraier care ar trebui sa ramana in trecutul tau

| Pichakchiu explică (pentru Miruna333):

El este singurul care a pierdut. Eu sufăr că m-am atașat și că acum nu am cu ce să-mi ocup timpul. Mai mereu sunt nostalgică, tristă, cu gândul la el și la amintiri.

| Pichakchiu explică (pentru Miruna333):

El nu are nici bacul luat. El a mințit foarte mult... și eu l-am acceptat și asa

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă nu te-a respectat și te-a jignit, de ce plângi după el?

| eliancodrut a răspuns:

Chiar nu inteleg persoanele - in special fete - care vor dragoste cu de-a sila. Oameni buni, daca persoana cu care ai avut o relatie nu te mai vrea, nu incerca sa o aduci inapoi cu orice pret. Daca prin absurd, refaci relatia, va fi una toxica si vei fi vinovatul(a) de serviciu.
Dar vorba zicalei: cap aveti, minte ce va mai trebuie.

| Pichakchiu explică (pentru eliancodrut):

Dragostea ne prostește pe toți. Nu scapă niciunul. Și nu, nu îl vreau cu de-a sila. Eu sunt de fapt, foarte confuza. Pentru ca el e cel care m-a vrut cu de-a sila și acum... schimbare la celalalt capăt al lumii

| frumoasazaraza a răspuns (pentru Pichakchiu):

Nu e dragoste asta, draga mea. Ai o dependenta sau o obsesie. Cand iubesti respecti omul, nu te gandesti sa il hartuiesti dupa ce ti-a dat block. Amandoi sunteti imaturi si toxici, dar tu scriind chestiile astea aici ar trebui sa fii putin mai constienta si sa incetezi cu prostiile. Nu esti mama lui sa-l iubesti neconditionat, ridica-ti standardele de pe jos si mergi mai departe. N-ai pierdut nimic.

| eliancodrut a răspuns (pentru Pichakchiu):

Dragostea adevarata nu prosteste. Prosteste doar dorinta de a-l avea, fara sa gandesti.

| adam7 a răspuns:

E telenovelă la voi.
Îți place așa?
Sau vrei altceva mai bun?

| Pichakchiu explică (pentru adam7):

Chiar este o telenovelă. Este poveste de dragoste ca în filme, și este foarte grea și complicată, dar atât de multă pasiune. Nu îmi place să fiu tratată așa, cu indiferenta și cu acest block, asta este clar...

| adam7 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Păi și unde e dragostea ca în filme?
Când îți dă block?
Caută să discutați sincer și deschis, stabiliți o comunicare corectă.
Între doi nu e loc de ambiții și orgolii.
Trebuie respect și încredere.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Pichakchiu):

Ca in filmele cu prosti laughing

| Pichakchiu explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Și tu dacă te uiți la acest film, ce ești?

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Pichakchiu):

M-am uitat pe sarite, nu mai am 15 ani sa am rabdare cu drame de 2 lei. Apropo, asta nu e pasiune si nici iubire, e o obsesie nesanatoasa din partea ta. Sper sa te maturizezi sau sa ceri ajutor specializat.

| comandantul638386 a răspuns:

Sunt mai multe detalii pe care trebuie sa mi le dai ca sa îți dau o explicație bună și clară despre motivul pentru care se întâmplă asta între voi.

| Pichakchiu explică (pentru comandantul638386):

Cum ar fi? spune mi ce te interesează

| comandantul638386 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Da-mi un mesaj pe WhatsApp, o să-ți las numărul pe mesageria privata și o sa îți dau niste indicații clare, ori despre cum sa îți rezolvi relația asta dacă se mai poate și dacă după ce îți explic niste chestii vei mai considera că trebuie să încerci ori despre cum sa te faci iubită in mod corect in viitor și cum sa nu mai permiți să fii trădată iar apoi sa fii sclavă in dragoste.

| comandantul638386 a răspuns (pentru comandantul638386):

Nu merge să îți trimit, totuși o sa ți-l las aici timp de 30 minute apoi o să îl șterg.

+40 742 341 783

| Pichakchiu explică (pentru comandantul638386):

Ma poți căuta pe Instagram, sunt trecuta, diaconu.alexia_

| comandantul638386 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Nu folosesc social media și nici nu îmi voi instala. Daca vrei scrie acolo, dacă nu eu îți doresc succes și să reușești. Mi-am lăsat deja și numărul aici și nu mai pot să îl mai șterg.