| Mihaela2022 a întrebat:

Am vorbit pe Instagram cu un baiat vreo 6 luni (nu il cunosc personal), m-a blocat şi pe telefon imi da ocupat mereu.
De plictiseală mi-am facut alt prieten virtual şi de o lună nu mai raspunde nici el
deşi este activ (nu m-a blocat).
Credeți ca o să facă la fel ca primul? Totuşi de ce nu mi-a pus block?
Ăsta e un semn ca ține la mine? sa-mi mai fac speranțe?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca unul te-a blocat si celalalt nu mai da semne de viata de o luna,ceva nu e in regula.
Cand esti interesat de cineva fiecare minut care trece e plin de vreo trei sute de intrebari deodata,e greu sa treaca o zi,nu o saptamana sau o luna...
Ca nu ai primit si al doilea block nu inseamna nimic,esti in palmaresul lui, are sa arate prietenilor ca astea sunt moarte dupa el si viata continua, nu te lasa inselata.
Lasa instagramul, iesi printre oameni, printre cei de varsta ta si priveste-i.Asculta-i.O sa gasesti prieteni cu mult mai interesanti si mai apropiati decat orice relatie tastata pe instagram...incearca! Viata e transmisia live si emotiile sunt gratis!

| darrio2007 a răspuns:

Daca nici unul nici altul nu te mai cauta, inseamna ca ai o problemă.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a blocat unul este ceva rau cu el, dar daca te-au blocat deja doua persoane, atunci este ceva rau cu tine!
Fetita, cand cineva te blocheaza inseamna ca NU te place si fuge de tine, nu invers.

| 1997onur a răspuns:

-_-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul s-a plictisit de tine sau nu i-ai părut ca suficientă (sau amândouă) iar al doilea te ține ca "rezervă".

| BabaOarba a răspuns:

Nu stiu daca ai neaparat o problema, tu ar trebui sa iti dai seama mai bine.

Dar iti pot spune ca barbatii/baietii cand vorbesc cu cineva online nu o fac pentru "prietenie virtuala". Daca au vazut ca nu va vedeti si nu iese nimic real, si intre timp au avut ocazia sa gaseasca pe cineva in realitate, care le-a ocupat tot timpul, este evident ca nu mai au de ce sa vorbeasca cu tine.

Primul poate a nimerit ceva mai serios si a dat block ca sa nu primeasca mesaje in timpul petrecut cu altcineva. Al doilea poate are doar ceva pasager, nu ti-a dat block ca te tine de rezerva. Wake up, nu te mai implica atat, ce e online vine si trece repede, putine sunt cazurile cand gasesti prietenii care dureaza, iar relatiile la distanta sunt si mai rare.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Nu mai incerca sa legi relatii inutile, daca nu simti tu nevoia sa ca esti pregatita pentru asa ceva

| Alexis1202 a răspuns:

Mai in general relațiile astea virtuale de prietenie sau de orice gen, nu funcționează, eu una prefer sa am pe cineva sa îmi petrec timpul fata in fata, nu sa vorbim in fiecare zi. Nu o lua personal, ca ai gresit tu cu ceva, pur și simplu oamenii se plictisesc, mai ales la vârsta ta, și nu exista prieten virtual sa țină la tine, e mult spus. El a considerat doar o Conversație, așa ai putea face și tu.