| misuh2710 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru. M-am certat cu o prietena pe care o consideram foarte buna din motiv ca de cand are prieten ma mintea cam des, sau asa credeam eu. I-am dat si block pe facebook, si nu stiu daca am facut alegerea corecta.Ea de atunci nu m-a mai bagat in seama sau nu a incercat sa dea de mine (de vreo 3 saptamani) ceea ce ma face sa cred ca poate nu a fost o alegere proasta? Poate imi dau sema ca nu ii pasa de mine. Eu m-am atasat mult de ea si mie foarte dor de ea dar chiar nu stiu ce sa fac. Sfaturi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, din pacate cand te indragostesti pierzi in medie 2 prieteni. Asa se intampla...Totusi,eu consider ca ai gresit dandu-i block pe facebook. Toti gresim sa stii. Din acest motiv, consider reactia sa relativ justificata. Eu iti recomand sa anulezi block-ul si sa vezi daca ai vreun mesaj sau ceva...pe urma mai vezi. FUNDA?

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Daca era cu adevarat prietena ta se va intoarce.Nu te gandi la lucruri de genul asta. daca te gandesti mult iti vei face rau.Este exact cum ai tine un pahar mai mult timp... cu cat il tii cu atat mana te va durea mai tare.

| Alexe_Ana_Maria_1994 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o suni sau sa ii trimiti un mesaj in care ceri sa va intalniti (specifica ca este important si sa vina singura). Ajunse acolo, spune-i ca iti este dor de ea, ca vrei sa va impacati si ca iti pare rau pentru tot ce ai facut. Chiar daca va veti impaca sau nu, ea va sti ca iti este dor de ea si nu te va mai privi cu nepasare. Asta daca nu ati rezolvat deja...