| GigirlMrr a întrebat:

Relatia dintre doua persoane are legatura si cu zodiile? adica tine de compatibilitatea intre ele?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu nu cred in aceste povesti, atunci cand este vorba de doi tineri indragostiti.

| Mayar a răspuns:

Caracteristicile unei zodii la o persoana se aplica doar 10-15%, insa uneori ii caracterizeaza intreaga personalitate. Depinde si de ceilalti factori - educatie, gene, anturaj.
Compatibilitatea facuta de diverse persoane pe diverse site-uri e facuta fara temeinicie si seriozitate. Trebuie sa analizezi tu trasaturile unei zodii comparativ cu ale alteia.
De exemplu, zodia cu care eu nu ma inteleg deloc si in viata reala a fost asa : cu nimeni din zodia aceea nu m-am inteles. Si nu am sabotat eu de la inceput relatia ( nu relatia de cuplu, ci inter-umana) insa de fiecare data am constatat ca zodia isi spunea cuvantul. Prefer totusi sa nu zic ce zodie sunt, doar daca e o chestiune de viata si de moarte big grin
Deci trebuie sa tii cont de judecata ta in ceea ce priveste asa-numita compatibilitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii sa gandesti pentru tine si esti usor influentabil (ori prostit ), da poti crede ca exista un rost in zodii si compatibilitatea lor.

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu prea cred in legatura dintre zodii, dar se intimpla si lucruri fara exlicatie.
Nu chiar cred, dar zodiile sunt bazate pe luna in care te-ai nascut..lucrul asta e bazat cum va fi caracterul tau.
Aceasta poate fi o explicatie ca diferenta dintre zodii e diferenta dintre caractere si pot sa se inteleaga sau nu...acele 2 persoane. Daca zodia e aceeasi nu inseamna ca totul e "Ok".
Poate aparea aceeasi problema...

Nu am idee daca ai inteles ceva, dar ma rog. zi mersi si pa.

| AlexAleex a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.

| Tina88 a răspuns:

Doar daca iubirea se citeste in stele... Dar iubirea consta in fapte, gesturi, atitudine, nu-i asa?

| LoveBlueSky a răspuns:

Salut!

Personal eu nu cred in zodii.Adica crezi ca 10 000 de oameni care au aceiasi zodie au acelasi destin.E imposibil! Fiecare persoana e diferita.
Cred ca relatia dintre doua persoane are nevoie de mai mult decat de compatibilitatea dintre zodii.

Asta e parerea mea! Sper ca te-am ajutat!

| teoul a răspuns:

Compatibilitatea dintre doua persoane este demonstrata stiintific de ce uneori esueaza si uneori succede. Nu are nimic de a face cu zodiile, care nu-ti pot decat pune bariere in gandire.